Zasoutěžte si o neobvyklé svědectví vraždy

barva-vrazdy-bee-larkhamove-perex
Třináctiletý Jasper se stal svědkem vraždy, ovšem i přes veškerou snahu nedokáže policii říct, jak pachatel vypadal. Trpí totiž neurologickou poruchou, kvůli které nedokáže rozpoznávat tváře. Přijde i přesto na způsob, jak při vyšetřování pomoci?

Barvy, které ostatní nevidí

Chytit vraha, jehož obličej si nepamatujete, není jednoduché…

Svět třináctiletého Jaspera Wisharta je vymalovaný barvami, které nikdo jiný nevidí. Slova, čísla, hudba, dny v týdnu, hlasy lidí – to vše má svůj vlastní, jedinečný odstín. V pátek však Jasper objevil novou barvu, která se mu nelíbí a které nerozumí – barvu vraždy.

Jasper má podezření, že provedl něco strašného a že s tím má něco společného i jeho otec. Zakrvácený nůž, křik a obrazy, které mu víří v hlavě, chlapci nahánějí strach. Rozhodne se proto znovu projít události posledních měsíců a poté příběh svého vztahu s Bee namalovat.

Jasper se zoufale pokouší vyznat ve svých vzpomínkách i barvách, které ho nakonec dovedou k pravdě. Zdá se však, že ve hře je ještě někdo další, kdo se jeho úsilí snaží překazit.

 

Barva vraždy Bee Larkhamové

Autorka: Sarah J. Harrisová

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Tereza Marková Vlášková
Počet stran: 423
Vazba: pevná
Vydáno: 3/2019
ISBN: 978-80-7577-751-5

Přečtěte si více o knize Barva vraždy Bee Larkhamové, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. A nezapomeňte si také prolistovat ukázku.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

O autorce

Sarah J. Harrisová je spisovatelka a novinářka. Přispívá například do Daily Mail či The Mail on Sunday a zabývá se především problematikou vzdělávání. Právě díky této práci se začala zajímat o synestezii a prosopagnozii, neurologickou poruchou, kdy postižený nerozeznává tváře, a tyto způsoby vnímání se staly námětem jejího prvního románu pro dospělé, Barva vraždy Bee Larkhamové (2018). Autorka ve volném čase provozuje bojové sporty, získala černý pásek v karate a zelený v kickboxu. S manželem a dvěma dětmi žije v Londýně.
(Zdroj informací: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Barva vraždy Bee Larkhamové

Jasper Wishart by policii mohl pomoci při pátrání po vrahovi sousedky Bee Larkhamové, protože jako jediný viděl jeho obličej. Háček je však v tom, že Jasper má vzácný handicap, kvůli kterému vidí svět úplně jinak než všichni ostatní a nedokáže rozpoznávat tváře. Podaří mu najít způsob, jak utřídit vzpomínky z posledních měsíců, a přijít na to, co se v onen den skutečně stalo? To si přečtěte v thrilleru Sarah J. Harrisové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Barva vraždy Bee Larkhamové vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Barva vraždy Bee Larkhamové
probíhá od 11. do 24. července 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 thrillery Barva vraždy Bee Larkhamové

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeBarva vraždy Bee Larkhamové

Harrisová, Sarah J.

Host, 2019

Zasoutěžte si o neobvyklé svědectví vraždy - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. Anicka59 Anicka59 napsal:

    Hezký den, dnes mě byla v pořádku doručena výhra v podobě této knihy, za kterou velmi moc děkuji!

Napsat komentář