Zahrajte si o novou audioknihu ze série Úžasná Zeměplocha

muzi-ve-zbrani-audiokniha-perex
Městská hlídka v čele s náčelníkem Samuelem Elániem má za úkol udržet pořádek ve městě Ankh-Morpork, ale přes veškeré snahy už došlo k nejednomu zločinu. Podaří se jim odhalit vraha a zloděje nebezpečného artefaktu, který zmizel z muzea?

Ďábel nad Ankh-Morporkem

Nad Ankh-Morporkem poletuje ďábel, ve městě řádí vrah a v ulicích je vůbec něco podivného. Pořádek v metropoli má za úkol udržet jediná instance – Městská hlídka! Ale ta má zatím k dispozici jen desátníka Karotku Rudykopalssona (teoreticky trpaslíka), svobodníka Potroubla (prakticky trpaslíka), svobodníka Navážku (trolla), svobodníka Anguu (ženu… tedy alespoň většinou) a desátníka Nóblhócha (vyloučen z lidské rasy za mnohonásobné nevhodné zákroky).

Vyšetřování vraždy významného člena komunity ankh-morporských trpaslíků vede členy hlídky v čele s náčelníkem Samuelem Elániem ke zjištění, že z muzea v Cechu vrahů se ztratil významný a vysoce nebezpečný artefakt, jehož držení může přivodit… no, většinou to skončí něčí smrtí.

 

Muži ve zbrani

Autor: Terry Pratchett

Vydavatel: vydavatelství OneHotBook
Interpret: Jan Zadražil
Překlad: Jan Kantůrek
Délka: 14 hodin 18 minut
Vydáno: 7/2019
EAN: 8594169482743

Přečtěte si více o audioknize Muži ve zbrani, kterou do soutěže věnovalo vydavatelství OneHotBook. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

 

O autorovi

Terry-PratchettLiterární talent britského spisovatele Terryho Pratchetta se projevil už ve 13 letech, kdy mu ve školním časopise otiskli povídku Kšeft v Hádesu (The Hades Business, 1963). Studoval umění, historii a angličtinu, posléze začal se studiem žurnalistiky, které ovšem nedokončil, protože přijal nabídku pracovat jako novinář. Postupně působil v několika redakcích regionálních i celostátních novin, na začátku osmdesátých let se stal tiskovým mluvčím elektrárenské společnosti a od roku 1987 se plně věnoval pouze spisovatelské činnosti. První kniha s názvem Kobercové mu vyšla v roce 1971, ale důležitým zlomem v jeho kariéře bylo zejména vydání románu Barva kouzel ze série Úžasná Zeměplocha – následovaly další a série se rozrostla na více než třicet knih (do češtiny jeho dílo překládal Jan Kantůrek). V roce 1990 napsal spolu s Neilem Gaimanem humorně pojatý příběh o zrození Antikrista Dobrá znamení (Good Omens, 1990, česky 1997). V roce 1998 mu britská královna udělila za literární dílo a „službu literatuře“ Řád britského impéria.
(Zdroj informací a fotografie: vydavatelství OneHotBook)

 

Vyhrajte audioknihu Muži ve zbrani

Ve městě Ankh-Morpork řádí vrah a v ulicích dochází i k dalším podivnostem. I když Městská hlídka stále bojuje s nedostatkem členů, musí se pokusit zajistit pořádek a odhalit pachatele zločinů, ke kterým v poslední době došlo, a pokud je nezastaví, ještě by dojít mohlo. Poslechněte si, zda se to hlídce v čele s náčelníkem Samuelem Elániem podaří, v audioknize, kterou načetl Jan Zadražil podle knižní předlohy britského spisovatele Terryho Pratchetta.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou vyhrát audioknihu Muži ve zbrani, kterou si stáhne z portálu Audiolibrix. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Muži ve zbrani
probíhá od 10. do 23. července 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 stažení audioknihy Muži ve zbrani

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMuži ve zbrani (audiokniha)

Pratchett, Terry

OneHotBook, 2019

Napsat komentář