Obchod na korze jako audiokniha

Obchod na korze
Když se řekne Obchod na korze, znalcům kinematografe automaticky naskočí prestižní filmová cena Oscar, kterou tento snímek získal. Na režii se podílel Ladislav Grosman coby autor knižní předlohy. Nyní máte šanci se s dílem seznámit i prostřednictvím audioknihy.

Je válka a uprostřed malého východoslovenského městečka pomalu roste k nebi mohyla vítězství korunovaná výmluvným heslem Za Boha život – za národ svobodu. Tragikomický příběh z časů arizace v klerofašistickém Slovensku, inspirovaný skutečnou událostí, uveřejnil spisovatel Ladislav Grosman coby povídku poprvé v roce 1962. O tři roky později ji vydal jako novelu a s režiséry Jánem Kadárem a Elmarem Klosem se podílel na přípravě scénáře filmu. Strhující snímek Obchod na korze následně získal vedle řady dalších ocenění také historicky prvního Oscara pro československou kinematografii (rok 1966). Přestože záhy, po roce 1968, zamířil film na dvacet let do trezoru, Grosmanovu dílu zajistil nesmrtelnost. Herečka Zdenka Procházková si rovněž převzala dne 4. 4. 2019 cenu Thálie za herecký výkon v této rozhlasové dramatizaci – ocenění si vysloužila za hlavní roli Rozálie Lautmanové.

Obchod na korze (audiokniha)

Autor: Ladislav Grosman
Interpreti: Jaroslav Plesl, Zdenka Procházková, Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Viktor Preiss, Andrea Elsnerová, Miroslav Hanuš, Jiří Štrébl, Luboš Veselý, Martin Písařík

Vazba: CD
ISBN: 8590236101425
Doporučená cena: 229 Kč

Audioknihu Obchod na Korze vydalo nakladatelství Radioservis, kde si můžete poslechnout i ukázku.

O autorovi

Ladislav Grosman byl slovenský spisovatel židovského původu. Nejvíce se proslavil románem Obchod na korze z roku 1965, podle kterého vznikla i filmová adaptace. Ta získala jako první československý film i cenu Oscara.


Radioservis je největším výrobcem audiozáznamů v České republice. Jeho záměrem je postupně zpřístupnit rozhlasový archiv (mluvené slovo, hudbu a další pořady), tak i fyzické nosiče na jednom místě online. Nabízené záznamy pořadů jsou dodávány ve vysoké kvalitě upravené zvukovými mistry.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeObchod na korze (audiokniha)

Grosman, Ladislav

Radioservis, 2019

Napsat komentář