Zevrubná problematika psychopatie

Cas psychopatu
Bratři Honzákovi spojili síly a prostřednictvím své knihy opravdu detailně seznamují čtenáře s psychopatií, a to jak z hlediska lékařství (projevy a příčiny), tak i historie (seznámení se s psychopaty, kteří se zapsali do dějin).

Psychopatů – tedy správně lidí trpících disociální poruchou osobnosti – je ve společnosti odjakživa vždy stabilní procento. Ať se pohybujeme kdekoli, je prakticky nemožné se těmto antisociálním parazitům zcela vyhnout – je možné, že mezi ně patří náš soused, nadřízený, volený politik nebo v horším případě rodinný příslušník.
Text, v němž spojili síly bratři Radkin a František Honzákovi, pojímá problematiku psychopatie opravdu důsledně. Z Radkinova pojednání se dozvíme, co vlastně psychopatie je, jaké jsou její projevy a příčiny a proč je vhodné při kontaktu s tímto „člověkem bez pocitu strachu“ vzít nohy na ramena. Oba pak v symbióze lékaře a historika v zevrubném dějinném exkurzu čtenáře podrobně seznamují s „dobrými i zlými“ psychopaty, kteří se svým jednáním dokázali zapsat do dějin, a to od doby antických božstev po žhavou současnost.

Čas psychopatů

Autoři František Honzák, Radkin Honzák

Počet stran: 335
Vazba: vázaná
Formát: 140×195 mm
ISBN: 978-80-7492-384-5
Doporučená cena: 348 Kč

 

 

Knihu Čas psychopatů vydalo nakladatelství Galén.

O autorech

Radkin Honzák (* 1939) absolvoval Fakultu všeobecného lékařství v Praze. Po čtyřech letech v Psychiatrické léčebně v Kosmonosích nastoupil jako psychiatrický konziliář v tehdejším Ústavu pro výzkum výživy lidu v Krči, posléze integrovaného do IKEM, kde stále pracuje v ambulanci a v transplantačním programu. V souvislosti s ním byl devět let členem etické komise CAHBI ve Štrasburku. Věnoval se pacientům s gastroenterologickými, kardiovaskulárními a nefrologickými problémy, což ho přivedlo k psychosomatice. Po roce 1989 vedl deset let Oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, další dekádu působil na Psychiatrické katedře IPVZ a později v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. Honzák je též autorem knih: Svépomocná příručka sestry, Jak přežít léčení, Babičku potrkal jelen aneb Co tomu říkáte, doktore? či Psychosomatická prvouka (naše recenze).

Zdroj informací: nakladatelství Vyšehrad

František Honzák (* 1949, Praha) působí jako český publicista, lexikograf a nakladatel. Vystudoval historii a korejštinu. Od roku 1990 je členem Obce spisovatelů.


Nakladatelství Galén vzniklo v roce 1993 se záměrem profilovat se jako odborný nakladatelský dům v oblasti medicíny. Během téměř dvacetiletého fungování bylo vydáno více než 500 publikací, ediční záměr se navíc rozšířil i do jiných oblastí. Rozsáhlým projektem je ediční program Olivovníky, který systematicky mapuje oblast nezávislé hudební scény 70. a 80. let, kdy kromě stejnojmenné ediční řady přináší vzpomínkové publikace, romány, rozhovory, sbírky básní, písňových textů atd.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeČas psychopatů

Honzák, František – Honzák, Radkin

Galén, 2018

Napsat komentář