Vyhrajte inspiraci a užitečné tipy pro vaši zahradu

Leffler_Zahrada_potah_aufriss.indd
Inspirujte se nejkrásnějšími zahradními designy, důmyslnými zákoutími a kouzelnou atmosférou realizovaných projektů, nebo si přečtěte rady a tipy, které se vám budou hodit pro vlastní návrh. Proměňte zahradu ve své nejoblíbenější místo.

Cesta k vysněné zahradě

zijte-ve-sve-zahrade-ukazka-1Hledáte inspiraci pro svou novou zahradu, nebo chcete něco udělat s tou stávající? Anebo se chcete prostě jen zasnít a nechat se unášet krásou zahradních scenerií?

Tato velkoryse vypravená publikace přináší svěží a veskrze současný pohled na zahradu jako na přátelské místo, kde se vám bude dobře žít a kde budete trávit příjemné chvíle se svými blízkými.

Na pečlivě vybraných snímcích špičkových fotografů se podařilo zachytit nejen ten nejkvalitnější design, ale i podmanivou atmosféru, jemnou krásu a genia loci mnoha kouzelných zahradních zákoutí.

Kniha vás provede od prvotních úvah a plánování přes ukázky realizovaných zahrad až k praktickým radám a tipům.

Průvodcem na cestě k vysněné zahradě, která vašemu životu dodá nový rozměr, je Ferdinand Leffler, úspěšný a známý zahradní architekt, autor mnoha oceněných projektů a realizací v České republice i v zahraničí, tvář televizního pořadu Ferdinandovy zahrady a majitel ateliéru Flera.

 

Žijte ve své zahradě

Inspirace pro současnou zahradu

Autor: Ferdinand Leffler

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 296
Vazba: vázaná
Vydáno: 11/2017
ISBN: 978-80-7577-395-1

Přečtěte si více o knize Žijte ve své zahradě, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. A nezapomeňte si také prolistovat krátkou ukázku.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Ukázka z knihy

zijte-ve-sve-zahrade-ukazka-2

Výběr rostlin vycházel z jednoduchých kombinací trvalek a travin, které máme na podobných stanovištích vyzkoušené (třapatky, rudbekie, kakosty, jednoduché okrasné traviny) a které nám k zamýšlenému nedbale elegantnímu konceptu zahrady hezky ladí. Vtip je v tom, že zatímco tvary záhonů jednoznačně definujete, jejich výplň zůstává rozvolněná, až chaotická. Dovolíte rostlinám prosperovat, žít, navzájem se v omezeném prostoru srovnat.
Sympatické na tomto projektu bylo i to, že si majitelé, Kateřina s Michalem, chtěli řadu prvků v zahradě realizovat sami. Například skvělý výběr venkovního nábytku je jejich práce a zapuštění trampolíny také. To je cesta, kterou doporučuji, je to totiž způsob, jak získat k zahradě hned od začátku opravdový, hluboký vztah.
Na tuto zahradu se moc rád vracím, majitelé o ni skvěle a s láskou pečují a při každé návštěvě mě překvapí nějakým krásným drobným detailem a také skvělým pohoštěním. Posledně jsem dostal vynikající domácí čokoládovou zmrzlinu. No řekněte, jestli jsem si nevybral skvělé povolání?! (str. 110–111)

 

O autorovi

Ferdinand LefflerFerdinand Leffler (* 1978) vystudoval obor krajinné plánování v kombinaci se zahradním inženýrstvím na České zemědělské univerzitě. Absolvoval stáže ve Spojených státech a Anglii. Je zakladatelem ateliéru Flera, který patří k největším v Evropě a který se věnuje veřejným i soukromým projektům v Evropě i ve světě. Několikrát získal titul Zahrada roku. Je moderátorem televizního pořadu Ferdinandovy zahrady, který vysílá Česká televize. Pořádá každoroční výstavu umění ve veřejném prostoru Umění ve městě, je spolumajitelem a jedním z kurátorů galerie exteriérového umění Flera Gallery. V rámci Flera Academy se snaží o osvětu v oblasti zahradní architektury a diskusi mezi odbornou a laickou veřejností. Zpívá v rockové kapele Boys don’t cry a vydal knížku pro děti Kukadýlko. Má čtyři děti a se svou velkou rodinou žije v domku nedaleko Prahy.
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Žijte ve své zahradě

Přemýšlíte, co udělat se svou zahradou, abyste se v ní cítili ještě příjemněji a mohli se kochat důmyslně navrženými scenériemi? Úspěšného a známého zahradního architekta Ferdinanda Lefflera možná znáte z televizního seriálu vysílaného Českou televizí, připravil také publikaci plnou profesionálních fotek a praktických rad a tipů. Načerpejte novou inspiraci, oprostěte se od stereotypů a mylných názorů a udělejte ze své zahrady pokračování obytného prostoru.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Žijte ve své zahradě vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Žijte ve své zahradě
probíhá od 9. do 22. listopadu 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 naučné knihy Žijte ve své zahradě

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeŽijte ve své zahradě
Inspirace pro současnou zahradu

Leffler, Ferdinand

Host, 2017

Napsat komentář