Zasoutěžte si o strašidelné vyprávění starého tisu

volani-netvora-pribeh-zivota-perex
Noc co noc se Conor budí ve stejnou dobu z noční můry. A právě v onu hodinu za ním přichází netvor. Není to však příšera se svítícíma očima a tlamou plnou ostrých zubů, naopak má podobu na první pohled nevinného starého stromu. Co od Conora chce?

Tři příběhy výměnou za jediný

Volání netvora - Příbieh života (ukázka)Třináctiletého Conora navštěvuje noc co noc netvor. Není to však ten, kterého Conor očekával – ten z noční můry, jež ho pronásleduje od doby, kdy jeho maminku začali v nemocnici týrat neúspěšnými léčebnými procedurami. Tenhle netvor je jiný. Je to tajuplný přízrak z dávných časů, ukrývající se v podobě starého stromu za domem. Je tu proto, aby Conorovi vyprávěl tři příběhy. Na oplátku ale něco chce. Tu nejnebezpečnější věc ze všech. Chce pravdu.

Tajemnou knihu plnou temně pohádkové atmosféry napsal Patrick Ness na námět zesnulé Siobhan Dowdové a v roce 2016 podle něj natočil stejnojmenný film Juan Antonio Bayona.

 

Volání netvora – Příběh života

Autor: Patrick Ness

Vydalo: nakladatelství Slovart
Ilustrace: Jim Kay
Překlad: Hana Březáková
Počet stran: 216
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 2/2016
ISBN: 978-80-7529-218-6

Přečtěte si více o knize Volání netvora – Příběh života, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Slovart.

Nakladatelství Slovart bylo založeno v Praze v únoru 1994 a od té doby vydalo více než 2000 titulů. Vydává licenční knihy předních světových nakladatelů, ale i domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury.

 

Ukázka z knihy

Volání netvora - Příbieh života (ukázka)A pak znovu uslyšel svoje jméno.
Conore.
Jako by mu to někdo šeptal do obou uší zároveň.
„Co je?“ vyhrkl Conor a srdce se mu prudce rozbušilo. Najednou byl netrpělivý, jako by se nemohl dočkat, co se bude dít dál.
Před měsíc se posunul mrak, krajina se ponořila do tmy a po úbočí kopce se do jeho pokojíku s hlasitým fííí přihnal vítr a nadzvedl záclony. Znovu uslyšel skřípot a praskání dřeva, které sténalo jako živý tvor, jako hladový žaludek světa, který se kručením domáhá potravy.
Pak mrak odplul a měsíc znovu vysvitl.
A ozářil tis.
Ten se teď uprostřed jejich malé zahrádky tyčil jako obr.
A ten tis byl netvor.

 

O autorovi

Patrick Ness je americko-britský spisovatel a novinář, proslulý zejména svými knihami pro dospívající, patří ke špičce žánru. Na sci-fi sérii Chaos, která mu vynesla celosvětovou čtenářskou popularitu, navázal několika velmi různorodými romány, které však spojuje autorův nezaměnitelný rukopis: suverénní vypravěčství, obsahová hloubka a nezbytný dotyk nadpřirozena.
(Zdroj informací: nakladatelství Slovart)

 

Vyhrajte knihu Volání netvora – Příběh života

Dětství třináctiletého Conora není zrovna idylické. Mimo jiné jeho otec opustil rodinu, matka je těžce nemocná a každou noc Conora trápí strašidelné noční můry. A právě po jedné z nich, přesně sedm minut po půlnoci, se zvenku ozve jeho jméno. Vystrašený chlapec se tak poprvé setkává s netvorem, který má podobu starého mohutného tisu. Během svých návštěv vypráví Conorovi tři příběhy a od něj chce na oplátku také jeden slyšet. Odhodlá se dospívající kluk vyslovit nahlas pravdu?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Slovart vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Volání netvora – Příběh života vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Volání netvora – Příběh života
probíhá od 4. do 17. dubna 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Volání netvora – Příběh života

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeVolání netvora
Příběh života

Ness, Patrick

Slovart, 2016

Zasoutěžte si o strašidelné vyprávění starého tisu - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. altyre napsal:

    „Konečně mám koně“-to je dnešní zásilka. Dorazila tryskem. Díky.

Napsat komentář