Zahrajte si o příběh z fantasy země jménem Ravka

grisa-svetlo-a-stiny-perex
Stát se grišou znamená zařadit se mezi privilegované mágy a kouzelníky. Jenže tajemství tohoto světa sahá mnohem dál a Alina si brzy uvědomuje, že jediným cílem je využít její moc proti zbytku světa. Podaří se jí vymanit z rukou zla?

Výjimečné schopnosti grišů

Ravka, kdysi mocná a hrdá země, se otřásá v základech. Pás neprostupné temnoty obývaný krvežíznivými nestvůrami, ji rozdělil na dvě části. Její budoucnost leží v rukou nic netušící dívky…

Alina nikdy v ničem nevynikala. O to víc je překvapena silou, která se projeví v okamžiku, kdy je se svým regimentem napadena a jejímu nejlepšímu příteli hrozí smrt. Jejích výjimečných schopností si všimnou na nejvyšších místech a dívka je dopravena na královský dvůr, kde se má naučit ovládat své dosud nezkrocené schopnosti. Má se stát grišou – členkou privilegované vrstvy mágů a kouzelníků.

Jenže nic v tomto světě plném přetvářky není tak, jak se jí snaží namluvit. Alina proniká do tajemného společenství grišů a poznává blíž i jejich nejvyššího mága, okouzlujícího Temnyje. Postupně přichází na to, že vše, co se kolem ní děje, má jediný cíl. Zneužít její jedinečnou moc proti celé zemi i proti ní samotné. Pokud se nechce stát loutkou v rukou zla, musí uprchnout. Jediná možná cesta však vede tam, kam se jiní neodvažují. K pásu neprostupné temnoty…

 

Griša – Světlo a stíny

Autorka: Leigh Bardugo

Vydalo: nakladatelství Fragment
Počet stran: 312
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 1/2017
ISBN: 978-80-253-3081-4

Přečtěte si více o knize Griša – Světlo a stíny, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Fragment patřící pod společnost Albatros Media. Navíc si můžete stáhnout také ukázku.

fragment_albatros-media

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako nakladatelství Fragment. Dlouhodobě patří k nejvýznamnějším nakladatelům v České republice a od prosince 2014 je součástí mediální skupiny Albatros Media a.s.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

Za soumraku jsme vyšli na malou paseku; těžké, neporušené závěje sněhu se v ubývajícím světle třpytily všude kolem. Vklouzli jsme do nehybného ticha, naše kroky tlumil sníh. Bylo pozdě. Věděla jsem, že bychom měli rozdělat tábořiště a najít si místo na přespání. Místo toho jsme ruku v ruce nehybně setrvávali v tichu a pozorovali ztrácející se den.
„Alino?“ promluvil potichu. „Promiň mi to. To, co jsem ti tenkrát v noci řekl v Malém paláci.“
Překvapeně jsem se na něj podívala. Připadalo mi, jako by se to stalo už strašně dávno. „Taky mi to promiň,“ řekla jsem.
„A odpusť mi i všechno ostatní.“
Stiskla jsem mu ruku. „Vím, že nebyla velká šance toho jelena najít.“
„Ne,“ řekl a díval se pryč, „nemyslím tohle. Já… Když jsem se za tebou vydal, myslel jsem, že to dělám, protože jsi mi zachránila život, protože ti to dlužím.“ (str. 261)

 

O autorce

Leigh Bardugo se narodila v roce 1985 v Jeruzalémě, ale vyrůstala již ve Spojených státech v Los Angeles. Po ukončení studií na Yaleově univerzitě pracovala v reklamě, jako novinářka a nakonec i jako maskérka a odbornice na zvláštní efekty. Nyní žije a tvoří v Hollywoodu, kde je možné ji čas od času zaslechnout, jak zpívá se svou hudební skupinou. Už své tři první krátké příběhy zasadila do složitého fantasy světa Grišů, který je inspirován carským Ruskem a který není snadné si představit. V roce 2012 vydala první díl trilogie Griša, nazvaný Shadow and Bone, který se okamžitě stal bestsellerem listu New York Times. Rok poté následoval druhý díl Siege and Storm, který se rovněž vzápětí stal bestsellerem a nakonec v roce 2014 vyšel závěrečný díl trilogie Ruin and Rising. Spisovatelka vydala na podzim roku 2015 další knihu, která se odehrává ve stejném prostředí, ale hrdinové jsou jiní. Titul Six of Crows se setkal s nadšeným ohlasem u čtenářů, stejně jako jeho pokračování nazvané Crooked Kingdom z roku 2016.
(Zdroj informací: nakladatelství Fragment)

 

Vyhrajte knihu Griša – Světlo a stíny

Když se projeví Aliiny výjimečné schopnosti, jsou z toho překvapeni všichni včetně jí samotné. Dosud měla pocit, že v ničem nevyniká a je jen běžnou obyvatelkou země jménem Ravka. Když se o její síle dozví vyšší místa, je okamžitě dopravena na královský dvůr, aby se cvičila a mohla se stát grišou. Alina se díky tomu má zařadit mezi mocné mágy a kouzelníky. Brzy však zjistí, že jejím úkolem nebude znovu zcelit na dvě části rozdělenou zemi, ale naopak použít svou moc proti ní. Podvolí se a stane se loutkou v rukou zla, nebo uprchne, aby zachránila nejen sama sebe? To si přečtěte v prvním díle trilogie Griša, jejíž autorkou je Leigh Bardugo, a která se stala bestsellerem New York Times.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment patřícím pod společnost Albatros Media vám navíc přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Griša – Světlo a stíny vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Griša – Světlo a stíny
probíhá od 25. ledna do 7. února 2017.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 fantasy knihy Griša – Světlo a stíny

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeGriša – Světlo a stíny

Bardugo, Leigh

Fragment, 2017

Zahrajte si o příběh z fantasy země jménem Ravka - DISKUZE

Počet reakcí: 4
 1. zurekpetr napsal:

  Dobrý den, stále mi nedorazila vyhraná kniha Griša – Světlo a stíny. Můžete mi to prosím prověřit?
  Děkuji, s pozdravem Petr Žurek

  • Jiří Glozar Jiří Glozar napsal:

   Dobrý den, podle poslední zprávy z nakladatelství byly knihy odeslány v pátek 10. března. Dnes nebo zítra by měly dorazit.

 2. zurekpetr napsal:

  Považujte prosím mojí předchozí zprávu za bezpředmětnou, knížka Griša – Světlo a stíny dorazila dnes v pořádku.
  Děkuji.
  S pozdravem Petr Žurek

 3. nadamal napsal:

  Včera mi v pořádku dorazila výhra Diamantová holubice.Vypadá zajímavě, už se na ni těším.Moc děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>