Historický román Slavík

Kristin Hannahova_Slavik
Dvě sestry. Jedna musí být statečná, aby se druhá mohla bát. Příběh Slavíka, odehrávající se ve Francii za druhé světové války, dosáhl mnoha příznivých ohlasů a jistě osloví i vás.

Sestry Isabelle a Vianne si přes všechny rozdíly byly vždy velmi blízké. Mladší Isabelle žije v Paříži, zatímco Vianne je spokojená s klidným životem na venkově s manželem a dcerou. Ale je rok 1939 a Viannin manžel Antoine musí narukovat. Nikdo nevěří, že dojde k válce, ale země je náhle plná nepřátel, tanků a bojových letadel. Když se pak ve Viannině domě usadí německý kapitán, musí osamělá žena vycházet nepříteli vstříc, jinak přijde o vše. Bez jídla i naděje čelí nelehkým rozhodnutím, v nichž jde o život či smrt nejen její a jejích blízkých. Také vztah obou sester prochází velkými zkouškami.

 

Slavík

Autorka: Kristin Hannahová
Přeložila: Klára Šumová

Počet stran: 464
Vazba: vázaná
Formát: 170×237 mm
ISBN: 978-80-257-1774-5
Doporučená cena: 398 Kč

Knihu Slavík vydalo nakladatelství Argo.

 

Ukázka z knihy

Vianne Mauriacová opustila příjemně chladnou štukovanou kuchyň a vyšla na zápraží. V údolí řeky Loiry panovalo nádherné letní ráno a všechno bylo v plném květu. S bílými prostěradly na šňůře si pohrával vítr a rozkvetlé růže se jako smích řinuly ze starobylé kamenné zdi, jež její domov ukrývala před zraky všech, kdo ho míjeli po nedaleké silničce. V květech bzučelo pár přičinlivých včelek a z dálky k ní doléhalo spokojené bafání vlaku, vzápětí překryté švitořivým smíchem malé holčičky.
Sophie.
Vianne se usmála. Její osmiletá dcerka nejspíš v rámci příprav na sobotní piknik běhala po domě a teď donutila otce, aby ji honil.
„Tvoje dcera je tyranka,“ prohlásil Antoine, když se objevil ve dveřích.
Přistoupil k ní a napomádované vlasy se mu černě zaleskly ve slunci. Toho rána pracoval na nábytku – smirkoval židli, která byla už tak hladká jako satén –, a tak se mu ve tváři a na ramenou usadila tenoučká vrstva dřevěného prachu. Byl rozložitý a vysoký, měl široká ramena a ošlehanou tvář pokrytou tmavým strništěm, které se jen díky jeho neustálému úsilí nestíhalo zvrhnout v plnovous.
Objal ji kolem pasu a přivinul si ji k sobě. „Miluju tě, Vi.“
„Já tě taky miluju.“

 

Kristin Hannahová

Kristin Hannahová se narodila v roce 1960 v Kalifornii, od svých osmi let žila ve státě Washington. Chvíli pracovala v reklamní agentuře, poté studovala práva. Když jí maminka předpověděla, že se stane spisovatelkou, nevěřila jí, ale začala si dělat poznámky ke svému prvnímu vyprávění. Během těhotenství se k poznámkám vrátila, napsala první knihu a zanedlouho se stala profesionální spisovatelkou. Její román Cesta svatojánských mušek (2008, česky 2010) se stal nečekaným bestsellerem. Její poslední kniha, historický román Slavík, vyšel v roce 2015 a dočkal se nejen pochvalných recenzí, ale i obrovského nadšení čtenářské obce.

Zdroj informací: nakladatelství Argo


Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992. Jeho hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokáže seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů. Snaží se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu.
Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeSlavík

Hannahová, Kristin

Argo, 2016

Napsat komentář