Vyhrajte příběh nejen o touze po oddané lásce

Svevole-perex
Co všechno jsme ochotni a schopni udělat pro lásku? Kam až zajdeme ve své touze být oddaně milován? Právě to zjišťuje hlavní hrdinka románu Ester Nilssonová, když se pustí do milostného vztahu s charizmatickým umělcem Hugem Raskem.

Jsou okamžiky, kdy podvádíme sami sebe

Příběh o tom, jak v touze být milováni oddaně podvádíme sami sebe.

Ester Nilssonová je jednatřicetiletá básnířka a esejistka, racionální žena žijící v rozumném, vyzrálém vztahu. Jednoho dne dostane nabídku připravit přednášku o umělci Hugu Raskovi. Ten je jejím vystoupením nadšen. Znamená to začátek milostného vztahu, banálního ve své prosté krutosti, velkolepého naprostou odevzdaností.

Román Svévole ukazuje, nakolik jsme připraveni pro lásku lhát sobě samým, jak snadné je zneužít lidskou slabost a jak krutý může být výsledek.

 

Svévole

Román o lásce

Autorka: Lena Anderssonová

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Luisa Robovská
Počet stran: 208
Vazba: vázaná
Vydáno: 12/2015
ISBN: 978-80-7491-527-7

Přečtěte si více o knize Svévole, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. A nezapomeňte si také prolistovat ukázku.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Ukázka z knihy

Přednáška připadala na sobotu. O týden dříve se Ester pustila do psaní. Uvědomovala si, že musí začít včas, aby stačila proniknout do bariéry kolektivního jazyka a standardních myšlenkových postupů, jež tak snadno sklouzávají v nicneříkající fráze.
Ester do své přednášky vkládala velké naděje. Hugo Rask bude ohromen. Všichni umělci, a osvícenci jeho typu obzvlášť, jsou otevření síle formulací a jejich případnému erotickému podtextu.
S každým dnem, který Ester věnovala přípravě přednášky, v ní narůstal pocit spřízněnosti s objektem zájmu. Zatímco v neděli se ještě jednalo o úctu, v úterý šlo o obdiv, ve čtvrtek o palčivou touhu, a v pátek dokonce o tíživý stesk. (str. 14)

 

O autorce

Lena Anderssonová (nar. 1970) je švédská spisovatelka a novinářka, píše sloupky pro největší švédský deník Dagens Nyheter. Za knihu Svévole. Román o lásce (2013) získala cenu Augustpriset 2013 pro nejlepší knihu roku a literární cenu udělovanou deníkem Svenska Dagbladet (Svenska Dagbladets litteraturpris 2013). Svévole je její šestý román, vychází v osmnácti zemích.
(Zdroj informací: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Svévole

Jednatřicetiletá Ester Nilssonová je rozumná a chytrá žena, která má vyzrálý vztah. Ten však neváhá zahodit v okamžiku, kdy se jí do cesty připlete charizmatický a uznávaný umělec Hugo Rask. Původně o něm má Ester připravit pouhou přednášku, ale sám Hugo je z její prezentace tak nadšený, že ji zatouží poznat blíž a získat ještě více z jejího obdivu. A právě v tom okamžiku se začíná vyvíjet vztah plný naprosté oddanosti, ale také krutosti, kdy Ester, zaslepená touhou být milována, neváhá lhát dokonce ani sama sobě. Podaří se jí včas sundat růžové brýle? To už si pojďte přečíst v románu Leny Anderssonové, který získal významné ocenění Augustpriset a cenu udělovanou deníkem Svenska Dagbladet.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám navíc přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Svévole vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Svévole
probíhá od 8. do 21. ledna 2016.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 2 romány nejen pro ženy Svévole

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeSvévole
Román o lásce

Anderssonová, Lena

Host, 2015

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>