Zasoutěžte si o příběhy kamarádů z Kouzelné školky

Kouzelny-rok-v-Kouzelne-skolce-perex
V Kouzelné školce je veselo celý rok, František s Fanynkou neustále provádí nějaké lumpárny a dospělí vymýšlí zábavné hry. A nyní si můžete přečíst i knihu, ve které jsou tito všichni hlavními hrdiny, a prožít s nimi více než pětadvacet dobrodružství.

Veselé příhody od jara až do zimy

V Kouzelné školce se neustále něco děje, protože František je podnikavý skřítek a Fanynka si s ním v ničem nezadá. Je tu také děda Láďa, Majda, Michal a další dospělí kamarádi, vždycky ochotní přečíst pohádku, vymyslet hru nebo jinou zábavu. A tak je tady celý rok, od jara až do zimy, pěkně živo a veselo.

Ve více než pětadvaceti krátkých vyprávěních se dozvíme, jak chtěl František sáňkovat na překlápěcím kopci nebo jak sněhulák snědl všechen mráz, jak se tančí motýlí tanečky, co se stalo, když se Fanynka chtěla vyparádit nebo když František rozbil nástěnné hodiny, jak se v Kouzelné školce čarovalo a co všem kamarádům z Kouzelné školky přinesl Ježíšek.

 

Kouzelný rok v Kouzelné školce

Autor: Miloš Kratochvíl

Vydalo: nakladatelství Mladá fronta
Ilustrace: Lucie Dvořáková
Počet stran: 176
Vazba: pevná bez přebalu
Vydáno: 9/2015
ISBN: 978-80-204-3254-4

Přečtěte si více o knize Kouzelný rok v Kouzelné školce, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Mladá fronta.

Nakladatelství Mladá fronta bylo založeno již v roce 1945 a v současné době se právem řadí mezi největší a nejúspěšnější vydavatelské domy v České republice. Své dobré jméno staví nejen na mnohaletých zkušenostech, ale hlavně na profesionalitě, odbornosti a dynamickém růstu. Tomu logicky odpovídá i pestré portfolio titulů, které vydává.

 

O autorovi

Miloš Kratochvíl (*6. 1. 1948 v Praze) je spisovatel, scenárista a básník. Po studiích na průmyslové škole se živil psaním textů písniček, poté pracoval v redakcích sportovních deníků a týdeníků, od roku 1980 je scénáristou a spisovatelem z povolání. Od 17 let publikoval verše, povídky a fejetony, psal písňové texty. Dosud napsal více než 60 televizních scénářů pro děti i dospělé. Publikoval v řadě českých nakladatelství díla pro dospělé i pro děti. Velké oblibě se u dětí těšily jeho básničky vydávané v časopisech Mateřídouška a Sluníčko. Stejnou poetikou a humorem vynikaly i jeho televizní pohádky, například A co ten ruksak, králi?, Omyl děda Vševěda, Čerte, tady straší!, Taneček přes dvě pekla a další. Je také autorem několika televizních večerníčků (Čaroděj z nafukovacího stromu) či pohádek pro pořad Kouzelná školka. Jeho humorná série pro děti Pachatelé dobrých skutků, kterou vydává Mladá fronta, si okamžitě získala oblibu široké čtenářské veřejnosti, nejen dětí, ale i jejich rodičů, pedagogů, knihovnic. Další významnou knihou pro děti je pohádkový příběh Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech. Je ženatý, žije a tvoří v Černošicích poblíž Prahy.
(Zdroj informací: nakladatelství Mladá fronta)

 

Vyhrajte knihu Kouzelný rok v Kouzelné školce

František, Fanynka, děda Láďa, Majda, Michal a další baví děti na obrazovkách už mnoho let. Pokud i vaše ratolesti rády sledují televizní Kouzelnou školku, udělejte jim radost knihou, která je zabaví mezi jednotlivými díly. Stejně jako na obrazovkách, i při čtení se děti zasmějí. Skřítek František si totiž neodpustí lumpárny ani mezi písmenky a Fanynka nemůže zůstat pozadu. A co dospělí kamarádi? Nebojte se, i ty ve více než dvaceti pěti vyprávěních najdete. Tak neváhejte a pusťte se do čtení knihy od Miloše Kratochvíla, kterou doplňují krásné ilustrace Lucie Dvořákové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Kouzelný rok v Kouzelné školce vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Kouzelný rok v Kouzelné školce
probíhá od 14. do 27. října 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 dětské knihy Kouzelný rok v Kouzelné školce

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeKouzelný rok v Kouzelné školce

Kratochvíl, Miloš

Mladá fronta, 2015

Zasoutěžte si o příběhy kamarádů z Kouzelné školky - DISKUZE

Počet reakcí: 3
 1. Alena Badinová Alena Badinová napsal:

  Dobrý den, moc se omlouváme, ale z nakladatelství máme zprávu, že kniha byla vyprodána, proto se odeslání výhry pozdrželo. Nicméně během příštího týdne už byste ji měla obdržet.
  Děkujeme za pochopení.

 2. petka707 napsal:

  Dobrý den,
  v říjnu jsem vyhrála knihu – román Cizinka. Kdy je předpokládano její doručení, prosím?
  Děkuji.
  Petra

 3. Sybila napsal:

  Dnes mi byla doručena kniha Kouzelný rok v Kouzelné školce – děkuji

Napsat komentář