Vyhrajte rozhovory o cukrovce a jejích příčinách

dolce vita
Mezi současné civilizační choroby patří mimo jiné i cukrovka. Nemoc s poměrně prostými příčinami, ale s o to horšími následky, které jsou v konečném stavu nevyléčitelné. Čeho se vyvarovat, abyste zůstali zdraví? To si pojďte přečíst.

O cukrovce s Giordanem Brunem

Sladky-zivot-09-ukazka

Vývoj člověka. Někde jsme zřejmě sešli ze správné cesty.

Na počátku třetího tisíciletí člověk ovládl přírodu. Ovládl celý svět, a dokonce vkročil i do vesmíru. A přesto jej dosud trápí nemoci, které sice mají poměrně jednoduché příčiny, ale v konečném stavu jsou již nevyléčitelné. Mezi nejdůležitější patří cukrovka, diabetes mellitus. I této nemoci však můžeme uniknout – i když nás to bude přeci jen stát trochu úsilí…

Kniha má za cíl vysvětlit, jaké jsou příčiny cukrovky a co je zapotřebí, abyste zůstali zdrávi. Tam, kde by pravda byla trochu nepříjemná a současné učebnice volí raději příjemnější lež, tam jsme se přeci jen rozhodli pro pravdivé informace. Tam, kde by informace mohly působit přehnaným dojmem, i tam jsme se rozhodli držet se pravdy.

Snad jediná maličkost potřebuje vysvětlení. Proč knížka vznikla jako rozhovor s Giordanem Brunem? Protože měl stejný sen jako my – a věřím, že i vy. Volně běžet krajinou. Být svobodný a zdravý.

Kniha, která je určena asi tak 800 000 lidí v České republice. Tolik lidí je totiž u nás ohroženo a po krátké době také postiženo cukrovkou druhého typu.

 

Sladký život

Rozhovory o cukrovce s Giordanem Brunem

Autor: Karel Kubát

Vydalo: nakladatelství Cosmopolis
Ilustrace: Jitka Kubátová
Počet stran: 190
Vazba: brožovaná
Vydáno: 7/2015
ISBN: 978-80-247-5657-8

Přečtěte si více o knize Sladký život, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Cosmopolis. Nezapomeňte si také přečíst náš článek s ukázkou.

logo_Cosmopolis_120x60

Nakladatelský dům Grada, největší vydavatel odborné literatury, rozšířil v roce 2015 své portfolio o značku Cosmopolis. Tato značka vám přináší kvalitní světovou a českou beletrii. Nabízí všem čtenářům ty nejlepší knihy z celého světa, strhující příběhy, napínavá dramata, ale i romantiku a zábavu.

 

Ukázka z knihy

Sladky-zivot-10-ukazka

Sladké limonády změnily tvary moderního člověka, a to nikoliv k lepšímu.

Bruno: Naprosto typická diabetička?
Carlo: Naprosto. Sto šedesát centimetrů, sto čtrnáct kilo. Veselá paní. Má chuť na všechno, co vidí. Všechno jí chutná. Všechno sní. V minulosti vážila sto třicet kilo. Nyní za poslední rok samovolně zhubla asi deset kilo. Zřejmě ztrácí cukr močí.
Paolo: A kolik cukru může ztratit močí?
Carlo: To budeme vědět zítra. Odhadem třicet gramů denně? Zmíněných deset kilo za rok?
Paolo: Dáš jí obrovské dávky inzulinu a pošleš ji zase zpátky?
Bruno: A neláká vás udělat něco lépe a radostněji?
Carlo: To víte, že to láká! Řídit se rozumem, a ne jen setrvačností. Vysoké dávky inzulinu způsobí, že ještě víc ztloustne. Třeba by měla ještě jiné možnosti. Jen mě trochu děsí ty zničené ledviny.
Bruno: Pánové, těším se, jak se vaše teorie osvědčí v praxi! Začněte léčit! Moderně a bez inzulinu!
Carlo: Jdu jí všechno vysvětlit. Jen ještě předtím zavolám domů, že dnes zase přijdu o trochu později…

 

O MUDr. Karlu Kubátovi – autorovi knihy

Karel-KubatJak popsat autora této knihy? Je to génius, ze kterého tryskají stovky nápadů. Pravda, často poněkud nepraktických. Muž, který dokázal nahrazovat nedokonalosti těla velikostí myšlenek. Muž, který nestačil v plavání svému švagrovi, a vymyslel proto nový typ ploutví. Muž, který nesnesl, že mu umírají pacienti, a hledal (a snad i nalezl) skutečné příčiny cukrovky druhého typu. Muž, který logaritmoval zpaměti, a přesto jej ošidil každý trhovec. Člověk, který vymýšlel vícecestné katetry a uzavřené systémy odběru krve, které byly zanedlouho přivezeny ze Západu. Člověk, který každý den tvrdě pracoval a na ubytovně vymýšlel způsoby, jak zachránit lidstvo.
Autor knihy je lékař klasického typu. Má tisíce zájmů a prakticky všechny z nich se týkají jediného: jak pomoci lidem, jak je uzdravit. Cukrovka – diabetes mellitus – je zřejmě jeho osudem: při péči o pacientku v kritickém stavu se seznámil se svou budoucí manželkou Radkou. Mají spolu dvě dcery – Jitku a Terezku. Ilustrace v knize jsou dílem starší dcery Jitky (které se nelíbily otcovy kresby, a proto vtiskla knize nový rozměr).
(Zdroj informací a fotografie: nakladatelství Grada)

 

Vyhrajte knihu Sladký život

Zhruba 800 000 lidí je v České republice ohroženo a v poměrně krátké době i postiženo nevyléčitelnou cukrovkou druhého typu. Pravdivé informace, uspořádané jako rozhovory s Giordanem Brunem, vám přiblíží nejen příčiny diabetu, ale především vás naučí, co je zapotřebí dělat a čeho se vyvarovat, abyste zůstali zdraví. Pokud neváháte vynaložit trochu úsilí, pusťte se do čtení, řiďte se radami MUDr. Karla Kubáta a diabetes mellitus nebude mít šanci.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Sladký život vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Sladký život
probíhá od 5. do 18. srpna 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 2 knihy rozhovorů Sladký život

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeSladký život (Dolce Vita)
Rozhovory o cukrovce s Giordanem Brunem

Kubát, Karel

Cosmopolis, 2015

Vyhrajte rozhovory o cukrovce a jejích příčinách - DISKUZE

Počet reakcí: 4
 1. patril napsal:

  dobrý den

  vyhrála jsem tuto knihu-bohužel dodnes mi nedorazila:(

  • Alena Badinová Alena Badinová napsal:

   Dobrý den, z nakladatelství máme zprávu, že výhry byly odeslané již 20.8. – ještě jednou to ověříme, ale je možné, že se kniha ztratila cestou či nebyla doručena a vrácena zpět, protože jste byla na dovolené. Ale jak říkám, ještě to ověříme.

   Hezký den

 2. ALk napsal:

  Dobrý den prosím chtěla jsem se zeptat vyhrála jsem knížku a ještě nedorazila Soutěž o 3 historické knihy Osudné spojenectví

  • Jiří Glozar Jiří Glozar napsal:

   Dobrý den, napíšeme do nakladatelství Mladá fronta a poprosíme o kontrolu rozeslání výher.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>