Získejte díky románu nový pohled na křesťanství

Mariina-zavet-perex
Příběh Ježíše vyprávěný jeho matkou Marií přináší její vlastní verzi Kristova utrpení a smutku, který prožívala. Vykresluje neobvykle lidský portrét Marie jako ikony. Vydejte se i vy poznat staleté vyprávění jinak, než jej vypráví Bible.

Příběh Ježíšovy matky

Mariin příběh, jak jej nevypráví Bible: Dlouhé roky po Kristově smrti na kříži nechce Ježíšova matka o svatosti svého syna nic slyšet. Vůči jeho zázrakům je skeptická a bolest z jeho ztráty dosud nepřekonala. Pak se rozhodne vyprávět svou vlastní verzi o Kristově utrpení – o svém osobním smutku, scházející zbožnosti a svérázu. Je to příběh ženy, která nechce chápat, proč se od ní syn odvrátil, a která nevěří v křesťanského Boha. Skrze její oči otevírá Tóibín zcela nový pohled na křesťanství a vytváří netušeně lidský portrét Marie coby ikony.

 

Mariina závěť

Příběh Ježíše vyprávěný jeho matkou

Autor: Colm Tóibín

Vydalo: nakladatelství Mladá fronta
Překlad: Richard Podaný
Počet stran: 136
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 4/2015
ISBN: 978-80-204-3355-8

Přečtěte si více o knize Mariina závěť, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Mladá fronta.

Nakladatelství Mladá fronta bylo založeno již v roce 1945 a v současné době se právem řadí mezi největší a nejúspěšnější vydavatelské domy v České republice. Své dobré jméno staví nejen na mnohaletých zkušenostech, ale hlavně na profesionalitě, odbornosti a dynamickém růstu. Tomu logicky odpovídá i pestré portfolio titulů, které vydává.

 

Ukázka z knihy

Sousedka Farina mi tu občas něco nechá. Někdy jí za to platím. Zpočátku jsem neotevírala, když mi zaklepala na dveře, a ačkoli jsem si brala to, co mi přinesla – ovoce, nebo chleba, nebo vejce, nebo vodu –, neviděla jsem ani žádný důvod s ní mluvit, když jsem pak šla kolem jejích dveří, ba ani žádný důvod dělat, jako že vím, kdo je. A dávala jsem si záležet, abych se vůbec nedotkla té vody, co mi tu nechávala. Chodila jsem si ke studni pro vlastní, i když mě z toho ruce bolely a byly unavené.
Když přišli ti moji návštěvníci, chtěli vědět, co je zač, a já byla ráda, že jim mohu povědět, že nevím a že nemám v úmyslu to zjistit, ani netuším, proč mi tu ty věci nechává, leda snad aby měla výmluvu se cpát někam, kde ji nechtějí. Řekli mi, že musím být opatrná, a nebylo nic těžkého odpovědět, říct, že tohle vím rozhodně líp než oni, a že jestli mi přišli dávat zbytečné rady, asi by měli uvážit, že sem chodit přestanou.

 

Vyhrajte knihu Mariina závěť

Colm Tóibín nabízí ve svém románu čtenářům možnost vytvořit si zcela nový pohled na křesťanství. Příběh o ukřižování Krista známe všichni, ale mnohem méně lidí napadne podívat se na něj pohledem Marie – Ježíšovy matky. Co prožívala ona, jaký měla názor na jeho zázraky? Tento neobvykle lidský pohled na Marii i celý příběh vynesl autorovi dokonce v roce 2013 nominaci do finále prestižní ceny The Man Booker Prize. Pojďte si jej přečíst i vy.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Mladá fronta vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Mariina závěť vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Mariina závěť
probíhá od 19. května do 1. června 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Mariina závěť

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeMariina závěť
Příběh Ježíše vyprávěný jeho matkou

Tóibín, Colm

Mladá fronta, 2015

Získejte díky románu nový pohled na křesťanství - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. Simdan napsal:

    Výhra Mariina závět dorazila v pořádku,velice děkuji :)

Napsat komentář