Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Kvazikrystaly

Kniha ověnčená významnými cenami nabízí čtenářům neotřelé a strhující vyprávění díky různým úhlům pohledu na život jedné ženy, ze kterých pomalu krystalizuje úplný příběh vyprávěný nejen hlavní hrdinkou, ale hlavně jejím okolím.

Spletité cesty životem


Na začátku knihy je Xaně Molinové čtrnáct let a spolu se svou nejlepší kamarádkou prožívá dramatické léto. Na konci je babičkou, která se pokouší naposled vzít život do svých rukou. To, co se odehrálo mezitím, sledujeme z různých úhlů pohledu. Očima jejího záhadného nájemce skrývajícího dávné tajemství i postaršího muže přeživšího občanskou válku, který se do Xany zamiluje. Poznáváme její kamarádku z mládí, která však Xanu po letech najednou nemůže vystát.

Eva Menasse dokáže ženy vidět takové, jaké jsou, se všemi jejich lidskými slabostmi i tím, co na nich prostě musíte milovat. Beze strachu a nadbytečné nostalgie popisuje exkurzi do Osvětimi, pracovní den lékařky na reprodukční klinice i zkoušky odvahy, kterými si prochází Xanina nevlastní dospívající dcera. Jde o energickou, poetickou, vtipnou a současně zneklidňující knihu, jejíž název si autorka vypůjčila z oboru přírodních věd. Vždyť teprve nedávno se přišlo na to, že existují nejen krystaly s jasnou symetrickou strukturou, ale i ty, které mají strukturu zdeformovanou a zdánlivě nepravidelnou. A takové jsou i lidské osudy. Naše životní cesty jsou spletité a nevypočitatelné a v jejich celistvosti je často můžeme nahlédnout jen z velké dálky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Kvazikrystaly.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o román ze života Xany MolinovéDo soutěže bylo odesláno 847 tipů.

Kdo vyhrál?

tetina (847), tereza.fosforova (848)

Správná odpověď

Kolik kapitol má kniha Kvazikrystaly?
třináct
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeKvazikrystaly (Menasse, Eva)
Na začátku knihy je Xaně Molinové čtrnáct let a spolu se svou nejlepší kamarádkou prožívá dramatické léto. Na konci je babičkou, která se pokouší naposled vzít život do svých rukou.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.