Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 fantasy pro mladé Bohové jadeitu a stínu

Když Kasiopea vypustí jednoho dne z truhlice uvězněného mayského boha smrti, nezbývá jí než souhlasit, že mu pomůže získat zpátky trůn a moc. Úkol to rozhodně nebude jednoduchý, ale vidina splněných přání dodá mladé dívce odvahu.

Cesta do temné mayské říše mrtvých


Poloostrov Yucatan, 20. léta minulého století. Velká města na severu Mexika pulzují jazzovými rytmy, ale Kasiopea Tun uklízí a posluhuje v bohaté rezidenci svého děda a na zábavu nemá čas. Ráda by žila jinak a jinde než v ospalém a staromilském zapadákově mezi příbuznými, kteří jí opovrhují.

Snění o zajímavém životě a naděje na jakoukoli změnu se zdají neuchopitelné jako hvězdy na obloze – až do chvíle, kdy Kasiopea ze zvědavosti a vzdoru otevře truhlici v dědově pokoji. Neúmyslně tak vypustí na svobodu uvězněného mayského boha smrti a nezbývá jí než souhlasit, že mu pomůže získat zpátky trůn a moc, o něž jej připravil vlastní bratr. Selhání by znamenalo (nejen) Kasiopeinu smrt, úspěch pak splnění dávných snů a přání.

Kasiopea se tedy pouští do svého největšího dobrodružství – vyzbrojená jen vlastním úsudkem a ve společnosti toho zvláštně přitažlivého boha se vydává na výpravu z yucatanských pralesů až do epicentra moderního dění, jímž je Mexico City, a dál, do hlubin a temnot mayské říše mrtvých, z níž se obyčejní smrtelníci obvykle nevracejí.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Bohové jadeitu a stínu.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte příběh inspirovaný mexickými legendamiDo soutěže bylo odesláno 385 tipů.

Kdo vyhrál?

Tynka733 (385), Zuzina26 (385)

Správná odpověď

Jak se jmenuje Kasiopein děd?
Cirilo.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeBohové jadeitu a stínu (Moreno-Garcia, Silvia)
Pohádka namíchaná z reklamních plakátů 20. let minulého století, sluncem rozpálených mexických krajin a tajuplných podivností mayských legend. Příběh inspirovaný pověstmi a legendami předkolumbovského Mexika. Mayský bůh smrti bere mladou ženu… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.