Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 oceněné romány Olive Kitteridgeová

Začtěte se do třinácti pronikavých příběhů o cestě Olive Kitteridgeové k pochopení sebe sama a svého života, během níž se, stejně jako ostatní obyvatelé městečka Crosby v Maine, musí postavit především vlastním problémům.

Nezlomná životní síla učitelky v penzi


Městečko Crosby v Maine se může jevit jako zcela bezvýznamné. Pro učitelku v penzi však představuje střed světa. Lidé zde prožívají svá dramata – touhu, zoufalství, žárlivost, naději i lásku.

Olive Kitteridgeová, občas přísná, jindy trpělivá, vnímavá, pak zase smutně odmítavá, bolestně prožívá změny v městečku a ve světě vůbec. Ne vždy však rozpozná proměny blízkých lidí, mezi něž patří hudebnice pronásledovaná vzpomínkami na starou lásku, bývalý student, který ztratil vůli k životu, Olivin dospělý syn, jenž se cítí tyranizován její iracionální přecitlivělostí, nebo její manžel Henry, který považuje loajalitu k vlastnímu manželství současně za požehnání i prokletí.

Jak se lidé z městečka potýkají se všemi svými problémy, Olive dospívá k pochopení sebe sama a svého života; někdy bolestně, ale vždy s nelítostnou upřímností. Kniha Olive Kitteridgeová skýtá hluboký vhled do okolností a podmínek lidského života, do jeho tragédií i radostí a ukazuje, jaké trpělivosti je v něm třeba.

Elizabeth Stroutová, bestselerová autorka novin The New York Times, spojila třináct pronikavých příběhů do uceleného románu prostřednictvím nezapomenutelné hrdinky Olive Kitteridgeové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Olive Kitteridgeová.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o příběhy Olive z městečka CrosbyDo soutěže bylo odesláno 1125 tipů.

Kdo vyhrál?

papaj (1125), inusalipa (1125), mikewin (1125)

Správná odpověď

Ve kterém roce získala Elizabeth Stroutová Pulitzerovu cenu za knihu Olive Kitteridgeová?
V roce 2009.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeOlive Kitteridgeová (Stroutová, Elizabeth)
O ženě s nezlomnou životní silou
Městečko Crosby v Maine se může jevit jako zcela bezvýznamné. Pro učitelku v penzi však představuje střed světa. Lidé zde prožívají svá dramata – touhu, zoufalství, žárlivost, naději i lásku. Olive… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.