Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 biografické romány Ptačí domek

Ačkoli nebyla Len Howardová původní profesí bioložka, ale houslistka, stala se v padesátých letech minulého století průkopnicí ve zkoumání ptáků. V jejím domku na anglickém venkově pro ně totiž byla okna vždy otevřená.

Život v té nejlepší společnosti


Co vypovídají příběhy sýkorek o světě lidí? A vůbec možné vymanit se z očekávání druhých? Ptačí domek vypráví o hudbě a ptačím zpěvu, ale i o tom, co znamená někam patřit.

Úspěšná houslistka Len Howardová se rozhodla opustit kariéru v londýnském orchestru a přestěhovat se do domku na venkově. Nakonec v něm strávila zbytek života a své dny zasvětila zkoumání ptáků.

Okno domku bylo vždy otevřené, aby mohli vrabci a sýkorky přilétat, kdy se jim zachce. Ačkoli Len nebyla vystudovaná bioložka, v padesátých letech minulého století se stala ornitologickou průkopnicí: ve zkoumání ptáků: pozorovala ptáky na základě důvěry a svobody, zaznamenávala jejich povahu a zvyky a své poznatky sepsala do mnoha článků a dvou populárních knih.

Co přimělo Len k tomu, že radikálně změnila svůj život a vykročila mimo vyšlapané cesty? Může se zdát, že její život v ptačím domku v ústraní byl osamělý, ale opak je pravdou – strávila ho v té nejlepší společnosti.

Více o této knize si můžete přečíst v našem článku.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Ptačí domek.Správnou odpověď na soutěžní otázku
hledejte na webu nakladatelství Host nebo zde.Do soutěže bylo odesláno 947 tipů.

Kdo vyhrál?

zurekpetr (947), pes (947)

Správná odpověď

Odkud je Eva Meijerová?
Z Nizozemska.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizePtačí domek (Meijerová, Eva)
Co vypovídají příběhy sýkorek o světě lidí? A vůbec možné vymanit se z očekávání druhých? Ptačí domek vypráví o hudbě a ptačím zpěvu, ale i o tom, co znamená někam… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.