Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 romány Čokoláda pro wehrmacht

Mechanický Golem, mýty opředený stroj podobající se člověku, by mohl v alternativní historii druhé světové války sehrát významnou roli. Jde jen o to, která strana získá plány pro jeho sestrojení. Nebo jde o pouhou legendu a nic takového neexistuje?

Krycí název „Golem“


Vítejte v Praze roku 1942 – ve městě plném dieselpunkové estetiky velkých strojů a divokých jazzových večírků, stejně jako každodenního strachu z nacistických represí. Ulicemi se prohánějí jezdci na hypermoderních motocyklech Schlachthund, kolaborantské jednotky plánují zaujmout Hitlerovo místo a pražská mládež propadla zárodku moderní hudby.

Londýn zamítl atentát na říšského protektora Heydricha a zcela změnil strategii podpory československého odboje. Zbylí členové parašutistických výsadků na území ČSR se musí soustředit na nové cíle. Zemek, Škácha a Kolařík dostanou za úkol spojit se s žijící legendou zvanou „Pobožný pistolník“ a v tajné operaci s krycím názvem „Golem“ mají získat plány na futuristickou zbraň – mýty opředený stroj podobající se mechanickému člověku.

Ty se však pochopitelně pokouší získat i druhá strana. Ale existují vůbec ony legendami opředené plány na sestrojení mechanického Golema? A pokud ano, podobají se tyto stroje alespoň trochu představám, jež o nich kolují?

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž,
ve které dva z vás mohou vyhrát knihu Čokoláda pro wehrmacht.


logo-Knihcentrum

Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zahrajte si o dieselpunkový román z alternativní historieDo soutěže bylo odesláno 414 tipů.

Kdo vyhrál?

Zdenek8 (415), Marci55 (415)

Správná odpověď

Které operace se účastnil výsadkář Ivan Kolařík?
Out Distance.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeČokoláda pro wehrmacht (Krejčík, Přemysl)
Dieselpunkový román z alternativní historie druhé světové války. Vítejte v Praze roku 1942 — ve městě plném dieselpunkové estetiky velkých strojů a divokých jazzových večírků, stejně jako každodenního strachu z nacistických… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.