Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 stažení audioknihy 1984

Winston Smith je jedním z těch, kteří mají na Ministerstvu pravdy za úkol přepisovat a manipulovat články z minulosti tak, aby zapadaly do plánu jedné Strany na totální ovládnutí lidstva. Ale co když vše bylo úplně jinak? A jak Winston s pravdou naloží?

Když pravda není pravdou


Ve zbídačelém Londýně na území superstátu Oceánie se v dubnu 1984 úředník Ministerstva pravdy Winston Smith přiměje vzepřít. Už se mu zajídají pěstěná stádnost i technika normopsychu, využívané coby hráz proti občanskému vzdoru. Pochyby začne potají svěřovat deníku i přesto, že každý pohyb v téhle chmurné zemi monitorují telestěny Velkého bratra. Krutovláda jedné Strany navíc s Winstonovým přispěním z dějin cíleně vymazává veškeré vzpomínky na dobu před Revolucí, neboť hodlá pomocí znetvořeného jazyka zvaného neolekt obyvatelstvo opanovat na těle, v duchu i v srdci – ryzí, nezměrnou, totalitní mocí. Zbývá aspoň jiskřička naděje na svobodu?

Nicméně i Winstonova láska k Julii a krimistyk s ní představují protestní akt, takže za oběma asi brzy spadne klec. A pak…? Pak už jen drtivé vyústění znamenitě propracované antiutopie o nelidském režimu, která téměř tři čtvrtě století vévodí svému literárnímu žánru.

Ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát
stažitelnou nahrávku audioknihy 1984.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Zasoutěžte si o klasický román George Orwella


Ceny do soutěže poskytlo vydavatelství OneHotBook prostřednictvím portálu Audiolibrix.

Do soutěže bylo odesláno 321 tipů.

Kdo vyhrál?

vopis (321), brouci (321), a.k (321)

Správná odpověď

Na co zemřel George Orwell?
Na tuberkulózu.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knize1984 (Orwell, George)
Audiokniha
Ve zbídačelém Londýně na území superstátu Oceánie se v dubnu 1984 úředník Ministerstva pravdy Winston Smith přiměje vzepřít. Už se mu zajídají pěstěná stádnost i technika normopsychu, využívané coby hráz… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.