Nakladatel: Nakladatelství Zeď

Nakladatelství Zeď jsme založili v létě roku 2016, protože jsme chtěli vydat válečný román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík a vlastní knihu rozhovorů Náš Václav Havel. Ve spolupráci s organizací Člověk v tísni Zeď připravila vzpomínkovou knihu Člověk 25 u příležitosti 25. výročí Člověka v tísni. Od března 2018 jsme se scházeli s někdejším prezidentským kandidátem Markem Hilšerem a povídali si o zákulisí volby, o jeho životě. Knihu jsme vydali na jaře 2019 pod názvem Tango pod Hradem. Vedle psaní knih nás začala bavit i nakladatelská činnost, i když i nadále to je pro nás především koníček.

https://www.knihyzed.cz/


Nakladatelství Zeď - Nejnovější knihy

knihaNebezpečný efekt knihaReniin deník knihaExodus podle Mosadu knihaLáska za časů korony

Nakladatelství Zeď - Související články

Hity Velkého knižního čtvrtku – jaro 2021 II.

vkc1

Pravidelná jarní akce v podobě Velkého knižního čtvrtku je za námi. Přinesla nám hned dvanáct skvělých titulů. Dnes vám představíme druhou várku těchto knih rozličných žánrů.

S úsměvem proti nudě

S-usmevem-proti-nude

Čelte stresujícímu předvánočnímu shonu s humorem! Ať už právě stojíte u nemocničního lůžka, trávíte čas s rodinou, na horách či v deštném pralese jako naši hrdinové, s trochou nadhledu se můžete usmívat všude.

Kniha herce Josefa Kubáníka inspirovala unikátní projekt věnovaný toleranci

Joser Kubáník

„Každý, koho potkáte, bojuje v bitvě, o které nic nevíte. Buďte hodní. Vždycky.“ Tato slova herce Robina Williamse jsou hlavním motivem knihy Herec, kterou v polovině září vydalo Nakladatelství ZEĎ. Ohlasy na příběh, který se může přihodit každému, jsou velmi silné. Jeho autor Josef Kubáník se proto rozhodl vytvořit unikátní projekt s názvem Neříkej mi. 

Hity Velkého knižního čtvrtku – podzim 2020 II.

Velky knizni ctvrtek

Není tomu tak dávno, co proběhla pravidelná podzimní událost v podobě Velkého knižního čtvrtku. V jeho rámci vyšlo šestnáct titulů představujících ten nejlepší výběr napříč žánry a nakladateli. Máme pro vás další článek s druhou várkou knih.

Psáno životem

autobiografie

Začtěte se do rozmanitých životních příběhů, mnohdy šokujících, jindy zase důvěrně známých. Zjistěte, jak kvete láska během pandemie, sledujte osudy dvou věřících jdoucích proti proudu, čelte traumatům malé holčičky nebo nahlédněte do biografií a memoárů slavných.