Nakladatel: Leda

Do historie s románovými hrdiny

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Před námi je víkend, nastává tak ideální chvíle představit si další zajímavé knihy, které si můžete vzít s sebou třeba k vodě. Tentokrát zavítáme do historie, příběhy všech dnešních titulů se totiž odehrávají v časech dávno minulých. A jak už to tak bývá, často jde o velice nadčasová témata, která mají co říct i nám, lidem 21. století.

Letem krimi světem

detektivka2

Dnes vám představíme šest knih, které spojuje silná zápletka, důmyslný detektiv a velké tajemství – ano, podíváme se na krimi tituly, a to jak od českých, tak i zahraničních autorů. Pohodlně se usaďte a začtěte se – podaří se vám odhalit vraha dříve než detektivům?

Vyrazte do přírody

Knizni tipy_S knihami do prirody

S dnešními tipy se vydáme poznávat přírodu, která nemusí být vždy jen za hranicemi velkoměst, ale i přímo v nich. Budeme pozorovat ptactvo, učit se fotografovat krajiny a dopřejeme v ní více svobody i našim dětem.

Procházka historií

historicke-romany

Přeneste se do časů dávno minulých a společně s hlavními hrdiny na pozadí velkých dějin prožívejte jejich životy. Ať už se totiž podíváte do 13. století, nebo do poloviny toho 20., narazíte na fascinující a inspirující lidské osudy.

Oceňované tituly

Tipy_ocenovane tituly

Dnes bychom vám rádi představili tituly oceněné prestižními literárními cenami. Přečtěte si knihu s osobitým japonským humorem, příběhy spojené postavou nezapomenutelné hrdinky i antiutopické dílo, které vám bude známé ze školních lavic.

Děti na prodej

prodam-2-deti

Spojené státy, třicátá léta, společnost snažící se vzpamatovat z Černého pátku – a mezi tím vším dvě malé děti, které rozhodně neprožívají svůj americký sen. Jak moc je svět žurnalistiky propojen se zločineckým podsvětím? A jakou roli může sehrát obyčejný novinář?

Svědectví z holocaustu

noc

Všudypřítomná smrt, nekonečná tma, víra postupně se měnící v nevíru… Věci, které by člověk za život neměl nikdy poznat, tím spíš ne patnáctiletý chlapec. Kniha židovského spisovatele se dočkala nového vydání, v němž se se čtenáři dělí o mrazivé vzpomínky.

S románem do minulosti

Historie biografie

Historické romány jsou u čtenářů velice oblíbené, mimo jiné i proto, že v sobě kromě neuvěřitelných příběhů skrývají také poučení pro budoucnost. Přestože jsou tyto příběhy dávno minulostí, bývají nadčasové a současný čtenář si v nich může najít leccos aktuálního. Dnes vám představíme hned tři takové.

Výprava za novými znalostmi

Tipy_Kostka_Paralelni existence_Znameni a symboly

Dnes jsme si pro vás připravili samé objevné tipy. Díky nim poznáte příběh slavné Rubikovy kostky, zjistíte více o počátcích tisku knih v českých zemích a naleznete odpovědi na časté otázky ohledně katolické víry.

Poraďte si v kuchyni

zdrave-jidlo

První měsíc roku bývá často ve znamení předsevzetí. Ty se velice často týkají stravování. Představíme vám proto hned několik knih, které vám poradí, jak si vařit zdravěji a kvalitněji. Uvidíte, že se stanou ve vaší kuchyni cennými pomocníky.