Nakladatel: JaS

Související články

Historické naladění na víkend

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Historie je nevyčerpatelnou studnicí nápadů a inspirací. My vám dnes představíme hned čtyři historické romány a vy tak prožijete dávná dobrodružství a třeba se i zasníte, jaké by to bylo, kdybychom mohli minulost upravovat podle svých přání.

Ukázka z knihy To si piš! (Ivona Březinová)

To si pis nahled

Spisovatelka Ivona Březinová nedá na tužky dopustit. Už jako malá je neustále třímala v ruce, psala a malovala. I teď při sobě nosí různé tužky, pera či propisky. Jaká je s nimi zábava, zjistíte díky pracovním listům, které obsahují celou řadu zajímavých úkolů, hádanek a rébusů.

Pohádkový svět plný snění

To si pis nahled

Už vás omrzelo pouhé čtení pohádek? Rádi byste je také tvořili a máte v hlavě plno nápadů? Stačí vzít do ruky tužku a papír a ta pravá kouzla mohou začít! Díky pracovním listům s úkoly, hádankami a ilustracemi si užijete spoustu legrace.

Poznáváme svět

S-romany-do-vsech-koutu-sveta

Svět kolem nás je plný zajímavostí, které čekají na své odhalení. Takové město Roztoky má za sebou nejen bohatou minulost, na území celé republiky lze zahlédnout celou řadu zajímavých ptáků, a ač se to občas nezdá, lidstvo má s přírodou plno překvapivých pojítek.

Ukázka z knihy My z Roztok a ze Žalova (Marie Kšajtová)

My z Roztok a ze Zalova

Hrdina Tonda provede dětské čtenáře svým rodištěm – městem Roztoky ležícím nedaleko řeky Vltavy. Nechybí v něm jak zajímavé příběhy, tak i mapa městečka. Sama autorka knihy v Roztokách žije už přes dvacet let a našla v něm zalíbení.

Pohádkové příběhy

Skutecne_lidske_pribehy

Než zazvoní zvonec a pohádky je konec, zažijí hrdinové spoustu dobrodružství a zábavy. Nejinak je tomu v dalších pohádkových příbězích. Na scénu se vrací kamarádi z Medového lesa, Matěj se musí postarat o malého dinosaura a nechybí ani lidsko-duší svatba!

Kreativitě se meze nekladou

Holka_tvori

Povzbuďte své děti ke kreativitě! V dnešních tipech si představíme knížky, které je podnítí k vlastní tvorbě a k tomu je ještě něco přiučí třeba o tradičních lidových zvycích.

Jedno přání, spousta problémů

Zadusni mse za hrabenku

Román překladatele ze španělštiny přenese čtenáře do období po válce i do časů normalizace. V Československu jsou u moci komunisté a hlavní hrdinové se rozhodnou vyplnit přání mrtvé hraběnky, která si přeje být pohřbena na zámku Červená Lhota…

Hrdinové Nelidských zdrojů

Nelidske zdroje

Seznamte se s hrdiny světa Nelidských zdrojů: chvástalem, kterému se daří v práci, lovkyní bohatého manžela, mladíkem na cestách mezi rodiči a pracovním týmem, který mezi sebou nekomunikuje. Zábava zaručena…

Hravá příprava na školu

Skolaci

Příprava na školu nemusí být nudná a náročná! Pomocí různých zábavných úkolů, básniček a příběhů plných ilustrací si osvojíte řadu znalostí, a dokonce se přitom i pobavíte. Proniknete do světa zvířátek, psaní i umění…