Nakladatel: Barrister a Principal

Nakladatelství Barrister & Principal bylo založeno v r. 1994 a vydává původní i překladovou prózu a poezii včetně dětské literatury, knihy z dějin a teorie umění, z českých a světových dějin, náboženství a teologie, psychologie, sociologie, politologie a politiky, médií, filozofie, ekonomiky, literární vědy, dále jazykové příručky, obrazové publikace a průvodce se zaměřením na výtvarné umění a architekturu.

Ve své vydavatelské činnosti spolupracuje s řadou univerzit a vysokých škol a dalšími vědeckými a kulturními institucemi a realizuje řadu projektů: Střední Evropa, Vybrané spisy Karla Kaplana, Vybrané spisy H. G. Adlera, Vybrané spisy Marie von Ebner-Eschenbachové, Psychoonkologie a další. Dlouhodobě se věnuje tématu holocaustu, komunismu a fašismu. V tzv. modré řadě vycházejí monografie, příručky a slovníky, základní v daném oboru, které jsou určené studentům bakalářského i magisterského studia vysokých škol.

www.barrister.cz

Barrister & Principal - Nejnovější knihy

knihaZrození tygra knihaUniverzální Kristus knihaKdo je to? knihaMám pro tebe pusinku

Barrister & Principal - Související články

Netradiční cestování

Tipy_Cestovani z pohodli domova

Možná že nemůžete přímo cestovat, kam by se vám právě zlíbilo, ale to neznamená, že byste se nemohli podívat do různých částí světa a prožít něco mimořádného. Pomohou vám s tím dnešní knižní tipy.

Pestrá knižní nálož pro děti

Detske knihy

Od příběhů přes křížovky a hádanky až po komiks. Tak lze stručně vystihnout nadílku pro dětské čtenáře. Pohádky inspirované přírodou ukážou na její důležitost a komiksové povídky zase poodhalí historii skautingu. A křížovky a úkoly nabídnou zábavné odreagování.

Se zvířátky na ukrácení vyhlížení Ježíška

vanocni_tipy_ii

Pohádkové příběhy plné dobrodružství a kouzel mají jedno společné. Vystupují v nich totiž zvířátka. Ti nejmenší proniknou do jejich světa díky leporelům, ti větší se seznámí s jednorožci, koťátkem Hvězdičkou a společně s myškou budou hledat nové bydlení.

Mikulášská nadílka

mikulasky motiv

Stejně jako každý rok, i letos v prvním prosincovém týdnu dorazí Mikuláš ve společnosti čerta a anděla, aby odměnil hodné děti a postrašil zlobivce a zlobilky. A kromě sladkostí by mohl nechat v punčoše i nějakou knížku – inspiraci může najít v našich tipech.

Nový pohled na Krista

Univerzalni Kristus

Většina z nás, i ti nevěřící, ví, kdo byl Ježíš. Celosvětově uznávaný ekumenický učitel se zaměřil na slovo Kristus a na základě Bible, historie a vlastní duchovní praxe ukazuje Ježíše Krista v novém světle, ve kterém nehraje roli kultura či náboženské rozepře.