Malá lesní škola

Konec aukce: 19. 4. 2021 v 20:00:00

Když známý německý dokumentarista, spisovatel a dobrodruh Andreas Kieling procestoval celý svět, začal se na přírodu ve své rodné zemi dívat úplně jinak. Všímal si, že zatímco určité druhy hmyzu a obojživelníků vymírají, výr, sokol stěhovavý, čáp černý, rys nebo vlk se zase vracejí. Ve svém úspěšném videoblogu „Malá lesní škola“ (Kleine Waldschule), který je předlohou této knihy, poutavě vyzrazuje tajemství lesa, díky nimž si pobyt venku opravdu užijete. Dozvíte se, jak si poradit při bouřce či při setkání s divočákem, jak pozorovat zvířata, abyste je nevyplašili, a co všechno se dá zažít v lese při procházkách s dětmi.
Ve svém úspěšném facebookovém videoblogu „Malá lesní škola“ (Kleine Waldschule) Andreas Kieling vášnivě diskutuje o aktuálních otázkách: třeba jak se chovat k divokým zvířatům, která se vracejí do naší krajiny, například k vlkům, a jak fatální důsledky pro ekosystém může mít vymírání hmyzu.
Nejzajímavější témata a svoje mnohaleté zkušenosti – coby dokumentarista, jako milovník zvířat a rostlin i jako otec, který svoje syny bral odmalička do přírody – shrnul v této knize. Vypráví o tažných ptácích, které přešla chuť cestovat, varuje před světelným znečištěním a nebezpečím větrných turbín. Vysvětluje, co může každý z nás udělat pro ochranu srnčat, dává tipy, jak na zahradu přilákat čmeláky a motýly, radí, kdy má smysl krmit ptáky, a popisuje, co nám prozrazují ptačí pera, skořápky vajíček či stopy zvířat.

Přečtěte si více o knize Malá lesní škola

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Malá lesní škola za velmi příznivou cenu