Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 2 knihy Němci

Mahlerovi poznamenaly válečné útrapy. Jaká rodinná traumata skrývají? Podaří se je odhalit? Máme tu další soutěž o dvě knihy!

Jakuba Katalpa ve svém posledním románu nazvaném Němci čtenáře seznamuje s rodinou Mahlerovou. Babička Klára 40 let posílala svému synovi Konradovi balíčky ze západního Německa do Prahy, ale u Mahlerů se o ní nikdy nemluvilo. Po Konradově nečekané smrti proto zůstane řada nezodpovězených otázek.  Pochopení rodinné minulosti a odhalení jejích traumat leží na Klářině vnučce, která se rozhodne babičku najít.

Čtenáři se ponoří do prostředí německé rodiny zasažené útrapami první a druhé světové války, do válečných Sudet a poválečné Prahy. Slibný svět hlavní hrdinky, z počátku přímočaře bezstarostný, začíná s přibývajícím časem dostávat trhliny, růžové brýle střídá deziluze a před čtenářem vyvstává otázka – opravdu je možné po tolika letech nalézt pravdu?

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host, které knihu Němci vydalo, jsme pro vás připravili novou soutěž o 2 výtisky. Najděte v článku Zasoutěžte si o příběh německé rodiny správnou odpověď na soutěžní otázku a zkuste odhadnout, kolik tipů v průběhu soutěže dorazí.

Do soutěže bylo odesláno 464 tipů.

Kdo vyhrál?

fionora (465), miroslavtomasek (467)

Správná odpověď

Které z tvrzení není pravdivé?
Získala cenu Jiřího Ortena.
Doporučení:

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeNěmci (Katalpa, Jakuba)
Píše se rok 1987 a ze západního Německa do Prahy dorazí poslední z balíčků, které rodině Mahlerových pravidelně přicházely od konce čtyřicátých let. Svému synovi Konradovi je posílala Klára Rissmannová.… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.