Soutěž

Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Pravidly soutěží v Klubu knihomolů.

Soutěž o 3 knihy Moudrost klaunů

Máte rádi citáty a aforismy známých osobností? V tom případě by ve vaší knihovně neměla chybět kniha Zdeňka Chromého, který z různých zdrojů sesbíral téměř 1300 myšlenek a mouder tří známých klaunů – Wericha, Voskovce a Horníčka.

S humorem i vážností


Publikace Moudrost klaunů – Myšlenky Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Miroslava Horníčka přináší koncentrovaný náhled do myšlenkového světa tří velikánů naší kultury ve formě citátů, aforismů, postřehů i úvah. Autor Zdeněk Chromý ji sestavil z myšlenek, které vybíral z původní literatury, z korespondence, ze vzpomínkových knih novinářů a přátel Voskovce, Wericha a Horníčka, z různých rozhovorů i internetových zdrojů. Podařilo se mu shromáždit téměř 1300 citátů, některých známějších, jiných méně známých. Citáty jsou většinou roztříděny tematicky, jen poslední kapitoly přinášejí jakousi směsici tematicky nezařazených výroků a citátů aforistického charakteru.

Kniha přístupným způsobem přibližuje myšlenkový svět všech tří slavných osobností, v němž vyniká moudrost, inteligence, kultivovanost i vtip a v němž prosvítá celé spektrum osobních postojů k různým stránkám života jednotlivců i společnosti. Inspirativní myšlenky moudrých klaunů bezpochyby ve čtenářích rezonují i v dnešní době, dokážou jim přinášet zábavu, ale i údiv na tím, jak trojice „klaunů“ dokázala formulovat své názory na život, na manželství, na divadlo, na humor, na svět kolem sebe – na cokoliv.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Zoner Press vám přinášíme soutěž,
ve které tři z vás mohou vyhrát knihu Moudrost klaunů.Správnou odpověď na soutěžní otázku hledejte v článku:
Získejte citáty a hluboké úvahy tří slavných komikůDo soutěže bylo odesláno 955 tipů.

Kdo vyhrál?

majer (955), jalo961 (956), Marci55 (956)

Správná odpověď

Kdo je autorem ilustrací v knize Moudrost klaunů?
Lubomír Vaněk.
Doporučení:
Share

Ceny v této soutěži

zobrazit info o knizeMoudrost klaunů (Chromý, Zdeněk)
Myšlenky Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Miroslava Horníčka
Publikace Moudrost klaunů – Myšlenky Jana Wericha, Jiřího Voskovce a Miroslava Horníčka přináší koncentrovaný náhled do myšlenkového světa tří velikánů naší kultury ve formě citátů, aforismů, postřehů i úvah. Autor… více

Další soutěže najdete na stránkách partnerského portálu České soutěže.