Nakladatel: Talent pro ART

Související články

Nenechte si ujít v týdnu od 23. do 29. ledna 2023

nenechte_si_ujit

Leden se pomalu chýlí ke konci, ale na vás čeká ještě několik literárních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Nenechte si ujít představení knihy Všichni umřete, večer s Arnoštem Goldflamem, autorské čtení Evy Maškové či povídání o Jaroslavu Haškovi.

Ukázka z knihy Povídky pod psa (Eva Mašková)

povidky_pod_psa

Eva Mašková ve své knize vtipně glosuje, komentuje a hodnotí běžné situace denního života. Podobně jako kdysi v knize Zdeny Frýbové Malinkatý kretén i tady prožijeme plno zábavy. Přečtěte si ukázku a sami se rozhodněte, zda by tyto čtyřnohé povídky nestály za vaši pozornost.

Psi a jejich páníčci

povidky_pod_psa

Máte rádi spojení humoru, nadsázky, Prahy a nejvěrnějších přátel člověka – tedy psů? Pak si nenechte ujít povídkový román české autorky Evy Maškové nazvaný Povídky pod psa. Můžete se těšit na dobrodružství čtyř psích přátel a jejich páníčků, malostranských sousedů!

Čtenářská recenze: Povídky pod psa (Eva Mašková)

Patricny_Evin pes

Ke knize Evy Maškové Povídky (p)od psa…

Český humor

Tipy_Faraoni_To nechces_Povidky pod psa

Dnes pro vás máme povídky přetékající vřelým českým humorem. Ať už dáváte přednost sportovnímu prostředí, brněnskému hantecu nebo příběhům ze života pražského psa, rozhodně se náramně pobavíte.

Učitel je taky jenom člověk

ucytelskej-nahled

Co vede člověka k tomu, aby se stal učitelem? Láska k dětem? Touha předávat své znalosti mladším generacím? Ať už je motivace jakákoli, stává se, že ji dříve nebo později nahradí syndrom vyhoření. Kniha Učytelskej je citlivou sondou do hlavy unaveného pedagoga.

Ukázka z knihy Učytelskej (Jaroslav Konvička)

ucytelskej

Jaké to musí být, když o vaší cestě životem rozhoduje někdo jiný? Když jste najednou dospělý, stojíte před třídou plnou pubertálních výrostků a říkáte si, jak jste se tam vlastně ocitli? Zahajte podzimní čtení satirou z prostředí českého školství.

Současní čeští autoři

Den ve znameni knih

Tentokrát se zaměříme na českou literaturu. Kromě těch nejznámějších bestsellerů se v tuzemsku totiž prodává i mnoho dalších titulů, které by neměly uniknout vaší pozornosti. A vybere si opravdu každý, najdete tu mix žánrů i stylů.

Vyhrajte román nejen o syndromu vyhoření

ucytelskej-perex

Když byl Čenda malý, chtěl být kosmonautem, kovbojem nebo traktoristou, zkrátka měl stejné sny jako ostatní kluci. Jeho otec z něj však chtěl mít učitele, tak se jím nakonec stal, byť jeho důvěra v systém je značně otřesena. Proč? To už si přečtěte sami.