Kreativní inspirace lidovým uměním

Konec aukce: 12. 7. 2018 v 20:00:00

Kreativní inspirace lidovým uměním, vycházející z kouzelných vzorů, barev a předmětů skandinávského lidového umění, stejně jako časem prověřeného pojetí hygge, nás uvádí do lidové umělecké tvorby, která nám prostřednictvím řady vtipných a pestrých námětů, uměleckých cvičení a projektů ukáže, jak si vytvořit vlastní umělecká díla, předměty, dárky a jak si vyzdobit domov. V této knize čerpáme jak z tradičního, tak současného lidového umění ve Skandinávii. Nepochybně poznáte některé tradiční skandinávské náměty, například koníky z Dalarny a mnoho vzorů s ptáčky, šálky, květinami a dalšími předměty. Jiné projekty odpovídají spíše modernímu pojetí hygge – dánskou koncepci, která zhruba znamená vytvoření pocitu útulnosti a spokojenosti, je obtížné přesně definovat (i vyslovit!). Hygge může představovat horký šálek čaje v mrazivém ránu, večeři při svíčkách ve společnosti rodiny a přátel nebo teplý chundelatý svetr. Výtvarné umění také může odrážet hygge, čemuž se pak říká „hyggellig".

Přečtěte si více o knize Kreativní inspirace lidovým uměním

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Kreativní inspirace lidovým uměním za velmi příznivou cenu