Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Svéhlavíny S. 1: Moje království nadranc

náhled obálky
Konec aukce: 10. 4. 2020 v 20:00:00
Běžná cena: 279,- Kč
Vydraženo za:

11,- Kč

Poslední příhoz:hkohoutice

Aukce již byla ukončena!

Nevídaná dobrodružství nevšední, ba přímo spektakulární, bezmezně ohromující SVÉHLAVÍNY S.
Rodiče někdy člověku nadělí nepoužitelná jména, ale stejně vám pak říkají všelijak, třeba Palice paličatá. Ale pokud pocházíte z království a umíte si stát za svým, můžete se klidně přejmenovat na princeznu Svéhlavínu.
A když vás o vaše království někdo připraví, nenecháte si to líbit a chcete svůj domov zpátky, to dá rozum. Nechcete bydlet v krabici z plastu, nechcete jinou školu ani měnit kamarády za stádní pakoně. Nechcete čekat sedm a půl roku, než konečně dospějete a budete si o všem rozhodovat sami.
Občas vám totiž hlava nebere ani jiná rodičovská rozhodnutí a není divu, když vám je nikdo nevysvětlí. Občas s rodiči musíte přestat mluvit a místo toho jim psát anonymní dopisy. Musíte se porvat se životem a naplnit ho až po okraj tomu, kdo z něj moc nemá nebo komu ho zbývá málo. Na světě je toho tolik, za co stojí bojovat! Zvlášť když máte dědu generála a taky partu i spřízněnou duši, která ocení vaše svéhlavoviny a stojí při vás.
Jenomže občas bojujete marně. Proti tomu, co se změnit nedá, i sami se sebou.
Zbraní pro takové boje bývá málo, ale vedou se snáz, když dokážete nahlédnout do duší ostatních, například díky vypravěčskému umu Finna-Oleho Heinricha (1982), nositele Německé ceny za literaturu pro mládež 2012, ale i humornému výtvarnému zpracování příběhu z pera islandské ilustrátorky Rán Flygenringové. Jejich strhující spolupráce a jedinečná schopnost odlehčit tragiku jazykovým mistrovstvím a obrovskou fantazií svědčí o tom, že dětem lze předkládat i tak závažná témata, jako jsou rozpad rodiny či zákeřná choroba rodičů. Lidskost a humor jejich tvorby vyzdvihují kritici a oceňují malí i velcí čtenáři. Neodolá jim nikdo, kdo knížku otevře. Pro děti od 10 let.
„Pokud ti před nosem frnkne autobus, taky se nevrátí, když spustíš virvál, a proto je mnohem lepší se tomu smát a radovat se, že můžeš na zastávce ještě deset minut lelkovat a slunit se.“

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Svéhlavíny S. 1: Moje království nadranc

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
hkohoutice 11 6. 4. v 20:14:03
mikewin 11 6. 4. v 20:14:03
hkohoutice 9 6. 4. v 20:13:59
mikewin 7 6. 4. v 20:13:59
hkohoutice 5 4. 4. v 14:50:21
mikewin 3 1. 4. v 22:22:30