Od pluhu do senátu a zpátky

Konec aukce: 18. 4. 2020 v 20:00:00

Poslední příhoz:vitamir

Prof. MUDr. Josef Říman, DrSc., člen řady zahraničních vědeckých akademií a společností, působil v Československé akademii věd od samých jejích počátků (1951); opustil ji v roce 2006 už jako Akademii věd České republiky. Prošel všemi úrovněmi od aspiranta přes vědeckého pracovníka či ředitele ústavu až k funkcím vědeckého tajemníka, místopředsedy a v letech 1986-89 předsedy ČSAV. V roce 1976 založil a patnáct let vedl Ústav molekulární genetiky ČSAV, hrál rozhodující roli v zavádění buněčného a genového inženýrství a moderních biotechnologií v tehdejším Československu. Patří mezi průkopníky v biochemii retrovirů. Jeho poznatky nabízejí nový pohled na výklad zpětného přepisu genetické informace.

Přečtěte si více o knize Od pluhu do senátu a zpátky

vitamir 3 18. 4. v 05:36:38