Tichá vůně slov

Konec aukce: 28. 4. 2019 v 20:00:00
Aktuální cena:

Poslední příhoz:goldiex

Přihazovat v aukcích mohou pouze členové Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.

Každý básník by si přál, aby jeho tvorba zasáhla tak početné publikum, jako se to daří Františku Novotnému. Jeho básně a písňové texty znějí pravidelně na koncertech Spirituál kvintetu, ale největší publicitu jim poskytuje Český rozhlas v posluchačsky nesmírně oblíbených pořadech Sváteční dobré jitro nebo Okouzlení slovem. Nová sbírka veršů a esejistických textů Tichá vůně slov vznikla právě díky těmto rozhlasovým pořadům. Prvním interpretem mnoha veršů byl Luděk Munzar, pravidelný host a spolutvůrce zmíněných pořadů.
František Novotný je mistr intimní lyriky, námětově těžící z těch nejobyčejnějších věcí všedního dne. Prostota obrazů i jazykových her je však jen zdánlivá.
Náklady, v nichž vycházejí básnické sbírky Františka Novotného, jsou o několik řádů vyšší, než je u tohoto žánru zvykem, a právem umožňují hovořit o tomto autorovi jako o nejčtenějším českém básníkovi současnosti. Čtenářskému zájmu odpovídá i grafická úprava knihy, pro niž obálku a ilustrace vytvořil grafik světového jména Jiří Anderle.

Přečtěte si více o knize Tichá vůně slov

goldiex 3 21. 4. v 21:36:30