Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky (audiokniha)

náhled obálky
Konec aukce: 13. 11. 2017 v 20:00:00
Běžná cena: 269,- Kč
Vydraženo za:

130,- Kč

Poslední příhoz:elza001

Aukce již byla ukončena!

Povídky Francise Scotta Fitzgeralda jsou psány „lehkým perem“ a s vtipným nadhledem. Nezřídka však balancují na pomezí humoru a tragiky. Pojednávají o životních zkouškách, fiktivních i těch skutečných...
Podivuhodný případ Benjamina Buttona je groteskním příběhem muže, jenž se narodil jako stařec a celý život mládne. Setkává se s nepochopením a šťastný je pouze uprostřed života, kdy se jeho biologický a duševní věk protínají. Povídku proslavil oceňovaný hollywoodský film z roku 2008 v režii Davida Finchera, s Bradem Pittem a Cate Blanchettovou v hlavních rolích (viz titulní obrázek). Čte Michal Dlouhý.
Dvojici povídek Myslí si, že je báječný a Polapený stín spojuje postava hlavního hrdiny, jímž je patnáctiletý chlapec Basil Duke Lee. Patnáct let – to je hraniční věk mezi dětstvím a dospělostí a právě o úskalích tohoto citlivého období pojednávají obě Fitzgeraldovy povídky. Hrdina se vymezuje vůči kamarádům a hledá sám sebe, svoji důstojnost. Touží po úspěchu, ale při honbě za ním porušuje hranice etiky. Poznává, že účel nesvětí prostředky, a pocítí, že světská sláva – polní tráva. Čte Rudolf Pellar.

Poštovné 55 Kč.

Přečtěte si více o knize Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky (audiokniha)

Doporučení:

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
elza001 130 13. 11. v 07:41:36