Škola naděje

Konec aukce: 31. 10. 2017 v 20:00:00

Příběh péče o partnera s vážným poraněním mozku – kniha o strachu, soudržnosti a vzájemné lásce.
Úspěšný manažer a vášnivý cyklista Hugh Rawlins je při jedné z vyjížděk na kole sražen na silnici nepozornou řidičkou. Utrpí natolik vážné poranění hlavy, že není zpočátku jisté, zda vůbec přežije – a pokud ano, tak s jakými následky. Jeho ženě Rosemary a dvěma nedospělým dcerám se rázem obrátí život naruby. Z živitele rodiny je náhle bezmocný muž s rozumem malého dítěte, který potřebuje dohled a pomoc ve dne v noci. S obtížemi se rozpomíná na svou identitu a dřívější život, znovu se učí chápat realitu a zvládat nejjednodušší úkony, jako je osobní hygiena a oblékání. A co teprve čtení, psaní, schopnost udržet pozornost, rozumět a rozhodovat se...
Rosemary Rawlinsová nachází úlevu v psaní deníku, v němž podrobně a upřímně, dokonce s humorem popisuje každodenní boj o návrat k normálnímu životu a postupné uzdravování svého muže. Nevyhýbá se ani obdobím beznaděje a zoufalství, kdy se mohla opřít jen o neochvějnou víru ve šťastný zvrat. Ten nakonec přichází a Hugh se vrátí nejen k práci, ale také k cyklistice a surfování. Jsme svědky dvou let zápasu naplněného intenzivními zážitky, jež všechny členy rodiny emočně promění, uvolní a otevřou novým možnostem.

Pozn.: průhledná fólie, kterou je kniha potažená, je při dolním a horním okraji mírně odchlípnutá (do hloubky cca 1 mm) -> sleva

Přečtěte si více o knize Škola naděje

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Škola naděje za velmi příznivou cenu