Praha rozdělená i sdílená

Konec aukce: 1. 11. 2017 v 20:00:00

Město tří národů – toto a podobná označení Prahy konce 19. a počátku 20. století je možné nalézt nejen v četných literárních svědectvích. Jde zároveň o důležitou součást historického a literárněvědního diskurzu o městě, o reminiscence multietnické společnosti zničené mezi lety 1938 a 1948.
Autorka na příkladu úřední statistiky, komunální politiky, intelektuální veřejnosti a populární kultury zkoumá, jak Pražané vytvářeli, vyjednávali i překračovali vlastní skupinové představy i obrazy jiných. Ukazuje, že konstrukce národní identity v hlavním městě Československa nebyly navzdory jejich zdánlivé všudypřítomnosti stabilní a pevně dané.

Přečtěte si více o knize Praha rozdělená i sdílená

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Praha rozdělená i sdílená za velmi příznivou cenu