Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

42 největších hádanek fyziky

náhled obálky
Konec aukce: 30. 5. 2022 v 20:00:00
Běžná cena: 399,- Kč
Vydraženo za:

190,- Kč

Poslední příhoz:goldiex

Aukce již byla ukončena!

Každý vědní obor má svá tajemná zákoutí, bílá místa na mapě, nevyřešené záhady, problémy, které už dlouho odolávají i těm nejlepším mozkům naší planety – a pro fyziku to možná platí dvojnásob. Už od starověku se snažíme pochopit, jak náš svět a vesmír fungují, přesto si musíme přiznat, že mnoha věcem stále nerozumíme. Ale toho, čemu rozumíme, je stále víc a víc.
Německý fyzik a spisovatel Ilja Bohnet rozmlouvá na stránkách této knihy s výkvětem evropských vědců, kterým předkládá 42 pečlivě vybraných hádanek z dvanácti „kanonických“ oblastí fyziky a diskutuje s nimi o jejich řešení, současném stavu poznání i o nejnovějších objevech. Společně předkládají plastický obraz současného stavu tohoto krásného a náročného oboru, a to jak z pohledu teoretiků, tak i praktických experimentátorů.
Co je tedy nového v astrofyzice, kosmologii, částicové fyzice nebo v kvantové teorii? Kdy budeme mít kvantové počítače? Najdeme další Higgsův boson? Bude někdy potřeba revidovat Einsteinovy teorie? Dá se dohlédnout na konec vesmíru? A proč je těch hádanek vlastně 42?

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize 42 největších hádanek fyziky

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
goldiex 190 30. 5. v 15:16:27