Nebeská koruna

Konec aukce: 22. 8. 2022 v 20:00:00
Aktuální cena:

Přihazovat v aukcích mohou pouze členové Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.

Strhující historický román, živý obraz středověku, plný emocí a napětí Poutavě psaný a současně historicky věrný román zavede čtenáře do období bojů o Svatou zemi, jež se staly střetem dvou nejvýznamnějších rytířů západního a východního světa: krále Richarda Lví srdce a sultána Saladina. Na pouť do Jeruzaléma se vydává také dívka Aveline. Dramatické okolnosti ji donutí k převleku za lučištníka. Poté, co je zraněna v bitvě, se musí svěřit ranhojiči Étiennovi. I on zápasí o spravedlnost a uznání. Podaří se jim dojít až ke Kristovu hrobu a očistit svou duši od smrtelných hříchů? Nepřítel totiž nečíhá za hradbami obléhaného města, ale i ve vlastních řadách. Ve Svaté zemi se po celá století střetávaly i vzájemně obohacovaly dva světy, jež vlastně nebyly tolik rozdílné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Na obou stranách se lidé zabíjeli i milovali. Juliane Stadlerové se podařilopřesvědčivě skloubit středověkou historii se strhujícím dobrodružstvím a milostným příběhem. Dokázala věrně popsat drsné poměry v křižáckých armádách, život prostých poutníků i práci středověkých ranhojičů, kteří si dokázali poradit i ve zdánlivě bezvýchodných situacích.

Přečtěte si více o knize Nebeská koruna

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Nebeská koruna za velmi příznivou cenu