Fenomény lidových tradic

Konec aukce: 27. 8. 2022 v 20:00:00
Aktuální cena:

Přihazovat v aukcích mohou pouze členové Klubu knihomolů.
Přihlašte se. / Zaregistrujte se.

Publikace s etnologickou tematikou s výrazným zaměřením na obrazovou část přibližuje i nezasvěceným čtenářům problematiku lidových tradic. Vybrali jsme dva základní okruhy českých tradic: lidový oděv a kroj a tradiční obřady a masky. Jde o fenomény, které provázejí naše tradice po staletí, jsou dodnes místy živé a zároveň natolik proměnné, že stojí za to je výmluvně znovu představit veřejnosti.

Autoři na daných tématech dlouhodobě spolupracují, publikace je tak jistým résumé jejich společných aktivit. Fotografie vznikaly po celé roky v terénu jako časosběr, který sleduje jevy rodinné a výroční obřadnosti a dokonale vystihují ducha daného okamžiku. Kniha jistě najde příznivý ohlas u čtenářů a obohatí současnou sestavu národopisných publikací, a to také díky odbornému a zároveň poutavému stylu autorky.

Přečtěte si více o knize Fenomény lidových tradic

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Fenomény lidových tradic za velmi příznivou cenu