Hodiny v Paříži

Konec aukce: 18. 4. 2022 v 20:00:00

Meziválečná Paříž je tavicím kotlem geniality, překypujícím spisovateli, výtvarníky i hudebníky. Jen pár let poté, co Marcel Proust dokončil svůj magnum opus Hledání ztraceného času, sepisuje Ernest Hemingway ve spartánsky zařízené pracovně svůj první román, surrealista André Breton deklaruje Pabla Picassa „jedním z nás“ a město nad Seinou padá k nohám exotické krásce Josephine Bakerové… a z nočních klubů se až do úsvitu linou bouřlivé jazzové melodie.

Uprostřed oslnivé tvořivosti nejslavnějších obyvatel města se však pohybuje ještě někdo. Bývalá služebná Camille, arménský uprchlík Souren, nešťastně zamilovaný umělec Guillaume a osamělý novinář Jean-Paul – čtyři obyčejní lidé poznamenaní brutalitou války a ztracení ve světě oslavujícím život. Čtyři obyčejní lidé poznamenaní osudem stejně neobyčejným jako je město, jehož ulicemi zoufale bloudí.

Jejich cesty se mají jednoho dne nečekaně protnout v divokém kabaretu na Montmartru. Najde ale každý to, co hledá?

Přečtěte si více o knize Hodiny v Paříži

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Hodiny v Paříži za velmi příznivou cenu