Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Olive Kitteridgeová

náhled obálky
Konec aukce: 10. 9. 2021 v 20:00:00
Běžná cena: 348,- Kč
Vydraženo za:

172,- Kč

Poslední příhoz:Lenzie

Aukce již byla ukončena!

Městečko Crosby v Maine se může jevit jako zcela bezvýznamné. Pro učitelku v penzi však představuje střed světa. Lidé zde prožívají svá dramata – touhu, zoufalství, žárlivost, naději i lásku.

Olive Kitteridgeová, občas přísná, jindy trpělivá, vnímavá, pak zase smutně odmítavá, bolestně prožívá změny v městečku a ve světě vůbec. Ne vždy však rozpozná proměny blízkých lidí, mezi něž patří hudebnice pronásledovaná vzpomínkami na starou lásku, bývalý student, který ztratil vůli k životu, Olivin dospělý syn, jenž se cítí tyranizován její iracionální přecitlivělostí, nebo její manžel Henry, který považuje loajalitu k vlastnímu manželství současně za požehnání i prokletí.

Jak se lidé z městečka potýkají se všemi svými problémy, Olive dospívá k pochopení sebe sama a svého života; někdy bolestně, ale vždy s nelítostnou upřímností. Kniha Olive Kitteridgeová skýtá hluboký vhled do okolností a podmínek lidského života, do jeho tragédií i radostí a ukazuje, jaké trpělivosti je v něm třeba.

Elizabeth Stroutová, bestselerová autorka novin The New York Times, spojila třináct pronikavých příběhů do uceleného románu prostřednictvím nezapomenutelné hrdinky Olive Kitteridgeové.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Olive Kitteridgeová

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
Lenzie 172 9. 9. v 12:45:38
MYSlenka 170 7. 9. v 20:43:16