Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Tajná válka

náhled obálky
Konec aukce: 5. 3. 2021 v 20:00:00
Běžná cena: 598,- Kč
Vydraženo za:

300,- Kč

Poslední příhoz:klekipetra

Aukce již byla ukončena!

Kniha Maxe Hastingse rozhodně není vyčerpávajícím líčením tajné války ve druhé světové válce. Autor se zaměřil na konkrétní přiblížení prostředků, jaké obě strany v této tajné válce používaly, a postav, které je ovlivnily. Je málo pravděpodobné, že se odtajní další skutečnosti – možná kdyby Vladimír Putin zveřejnil sovětské archivy…
Většina publikovaných děl se zaměřuje na výzvědnou činnost té které země. Autor se v této knize rozhodl zkoumat otázku výzvědné činnosti v celosvětovém měřítku.
Četné knihy o zpravodajské činnosti za druhé světové války se zaměřují na to, čeho špioni (nebo osoby, které se snažily prolomit šifrovací kódy) dosáhli, záleží však pouze na tom, do jaké míry změnily získané tajné informace vývoj událostí. Sovětská špionáž byla svým rozsahem mnohem větší, než jakou se mohla pochlubit kterákoliv jiná bojující strana, a poskytla Rusům nesmírně cenné informace technického charakteru pocházející z Británie a ze Spojených států, nicméně Stalinova paranoia využívání tajných politických a vojenských materiálů nepřátel ochromovala.
Kniha Maxe Hastingse je skvěle propracovaná a především historicky podložená a přesná. Ačkoli mnohé akce popisuje velmi detailně, je čtivá a nechybí v ní (na pozadí tragických událostí druhé světové války) ani humor.

Poštovné 95 Kč.

Přečtěte si více o knize Tajná válka

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
klekipetra 300 5. 3. v 09:06:30