Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Kostka: Příběh nejslavnějšího hlavolamu

náhled obálky
Konec aukce: 28. 8. 2021 v 20:00:00
Běžná cena: 368,- Kč
Vydraženo za:

175,- Kč

Poslední příhoz:alenam

Aukce již byla ukončena!

Zkoušeli jste někdy složit Rubikovu kostku? Vzali jste ji do ruky s vírou ve vlastní chytrost, ale přece jen v rozpacích? Že se vám ji povedlo složit hned při prvních pokusech? Pak jste na tom líp než její vynálezce, ten skládal čerstvě zkonstruovanou první kostku celý měsíc!
Odhady tvrdí, že Rubikovu kostku měla v rukou sedmina lidstva, tedy víc než miliarda lidí… což dává naději, že navzdory rozdílům se my všichni na světě spolu nakonec domluvíme.
Zacházet s Kostkou se zájemce naučí raz dva, ale složit ji – to je úkol možná na celý život! Vymyslet a vyrobit první Kostku však rozhodně netrvalo tak dlouho. Profesor Rubik vypráví o těžkostech, které na cestě za Kostkou dokázal překonat, seznamuje nás s pozoruhodnými lidmi, které přitom potkal, a prozrazuje, jak mu Kostka změnila jak život, tak i náhled na něj.
Světový rekord v rychlosti složení Kostky je něco přes tři vteřiny – víte, jak rychle to dokáže sám vynálezce? Nebo kolik najdeme na smartphonu aplikací pro řešení Kostky? A že Kostka uchvátila nejen matematiky a programátory, ale i mnohé filozofy a umělce? Že se Kostka dá nastavit do 43 252 003 274 489 856 000 různých konfigurací – ale jen jedna z nich je ta správná, o kterou usilujeme? Z čeho byla první Kostka, kterou Rubik vyrobil? A jaký vlastně ten Rubik je?
Kniha je především milostným příběhem o peripetiích vztahu s důmyslným mechanickým vynálezem, který je zábavnou hračkou, učebním nástrojem i zdrojem inspirace a iniciátorem metafor. S Kostkou se může kdokoliv z nás stát skutečným tvůrcem čehosi nového.
A čím dalším je tahle kniha pozoruhodná? Dá se číst kdekoliv od prostředka – anebo klidně i od začátku.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Kostka: Příběh nejslavnějšího hlavolamu

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
alenam 175 22. 8. v 20:12:15