Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Reniin deník

náhled obálky
Konec aukce: 1. 12. 2020 v 20:00:00
Běžná cena: 398,- Kč
Vydraženo za:

190,- Kč

Poslední příhoz:lumul

Aukce již byla ukončena!

Renia je mladá dívka, která sní o tom, že se stane básnířkou. Jenže Renia je Židovka, žije v Polsku a je rok 1939. Když Sovětský svaz a Německo přepadnou její zemi, Reniin svět se roztříští. Je oddělena od své matky a její život nabývá nové naléhavosti, když prchá z Přemyšli před bombardováním, přihlíží mizení jiných židovských rodin a nakonec se stává svědkem vytvoření ghetta.
Ale vedle hrůzy války je tu rovněž velká krása, jak Renia začíná nacházet svůj hlas coby spisovatelka a poprvé v životě se zamilovává. Ona a její chlapec Zygmunt si vyměňují první polibek jen pár hodin předtím, než jejich městou dobydou nacisti. A je to Zygmunt, který napíše poslední, srdcervoucí zápis do Reniina deníku.
Nedávno objevený po sedmdesáti letech byl Reniin deník již světovými médii označen za klasiku mezi literaturou o holocaustu a sama Renia Spiegel za „polskou Annu Frankovou“. Srozumitelnost a dovednost, s jakou je deník napsán, je mimořádným svědectvím o hrůzách války, ale i životu, který může existovat dokonce i v nejtemnějších dobách.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Reniin deník

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
lumul 190 1. 12. v 06:06:39