Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Vzpoura strašidel / Kristýna se (ne)v(z)dává!

náhled obálky
Konec aukce: 23. 1. 2021 v 20:00:00
Běžná cena: 260,- Kč
Vydraženo za:

130,- Kč

Poslední příhoz:alenam

Aukce již byla ukončena!

Na zámku Červená Lhota se dobře daří kastelánu Pivoňkovi a jeho mlsné kočce Matyldě. Bývalý baletní mistr provází návštěvníky po zámku a žije v poklidu s místními strašidly. Jejich soužití je navýsost spokojené, vzájemně si pomáhají. Bohužel jen do okamžiku, kdy dorazí v rámci výletu emeritní pedagogové. Vede je matematik Bušta, kterému se nelíbí, když během prohlídky spatří nevysvětlitelné věci. Jeho protesty vyústí v souboj se strašidly a následný dopis na ministerstvo. Na zámek se vypraví úředník Josef Kroupa, který má zasáhnout a strašidla jednou provždy zrušit. Vývoj vůbec nevypadá dobře do okamžiku, kdy bývalá chůva Kristýna přesvědčí zavilého úředníka, že některé zákony a příkazy lze obejít…
V druhé části sledujeme soužití Josefa Kroupy s krásnou Kristýnou v Praze. Půvabnému strašidlu se stýská po Lhotě a po přátelích. Pozve je na návštěvu, zažijí společně návštěvu Národního divadla a pak naplánují první lidsko-duší svatbu, která se odehraje na jihu Čech. Jenže cesta spanilé nevěsty neproběhne docela bez nehody, naštěstí je to bojovnice a nikdy se nevzdává.
Veselé vyprávění o strašidlech, umanutých úřednicích a zavilých gengstrech humorem nešetří. Kniha je oboustranná, když čtenář dočte první díl do konce, stačí knihu obrátit a zase je na začátku. Rozverný jazyk Jiřího Holuba zručně podbarvil svými obrázky Juraj Martiška.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Vzpoura strašidel / Kristýna se (ne)v(z)dává!

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
alenam 130 23. 1. v 19:08:40