Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Velká vlaková loupež (audiokniha)

náhled obálky
Konec aukce: 28. 11. 2020 v 20:00:00
Běžná cena: 299,- Kč
Vydraženo za:

145,- Kč

Poslední příhoz:alenam

Aukce již byla ukončena!

Románové zpracování jednoho z největších zločinů v dějinách, vlakové loupeže, která se odehrála v roce 1855 ve viktoriánské Anglii.
V roce 1975 vydal americký spisovatel Michael Crichton knihu Velká vlaková loupež (v češtině vyšla pod názvem Čtyři klíče). Autor v ní ve značně zromantizované podobě popisuje průběh legendární vlakové loupeže z 18. května 1855, kdy se malé skupině lupičů podařilo odcizit z jedoucího vlaku 12 000 liber ve zlatě (v dnešním přepočtu asi 75 milionů korun).
Hlavní postavou příběhu je švihácký gentleman Edward Pierce, který, ačkoli zcela jistě netrpí nouzí, zatouží po ještě větším majetku a rozhodne se za přispění "klimenťáka", tedy odborníka na otevírání nedobytných pokladen, Roberta Agara ukrást krymské zlato.
Citlivé prolínání reality a fikce pomáhá udržet napětí a doslova nutí čtenáře – a v tomto případě posluchače - pokračovat ve sledování příběhu. Audiokniha ctí Crichtonův způsob psaní a ponechává jim naznačené dvě vypravěčské linie - obecný rámec, který tvoří autorovy poznámky o době a společenských poměrech, a příběh geniálního zločince Edwarda Pierce a jeho kompliců.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Velká vlaková loupež (audiokniha)

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
alenam 145 28. 11. v 19:30:14