Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Rašení

náhled obálky
Konec aukce: 9. 3. 2022 v 20:04:35
Běžná cena: 398,- Kč
Vydraženo za:

7,- Kč

Poslední příhoz:Lekis

Aukce již byla ukončena!

Završení rozsáhlé historické trilogie Aleny Vrbové.
Počátky české archeologie, dramatický život a náhlá smrt Karla Hynka Máchy, otec národa František Palacký, revoluční rok 1848, studentské sny a životní realita v době Bachovského absolutismu, vytváření občanské společnosti… Devatenácté století v našich zemích představuje plejádu významných jmen i důležitých dějinných událostí, které formovaly moderní český národ.
Období let 1823–1885 se stalo rámcem pro další historický román Aleny Vrbové. Rašení představuje životní příběhy několika rodin, na jejichž pozadí sledujeme nezdolné snahy o jazykový, literární, vědecký, kulturní i společenský rozvoj českého národa za měnících se podmínek v habsburském soustátí. A tak není divu, že důležitými postavami románu jsou i všeobecně známé osobnosti tehdejší doby jako Božena Němcová, Karel Havlíček Borovský a řada dalších.
Rašení volně navazuje na romány Když kohout dozpíval a Pod kardinálskou pečetí. Je tak završením rozsáhlé historické trilogie, která zachycuje vývoj české společnosti od pobělohorského období až do poslední čtvrtiny 19. století.
Kniha je doplněna historicky ověřenými rodokmeny Miltnerů, Kiowských, Mukanů (Mukenšnáblů) a Jirsáků – Lemberků.

Poštovné 95 Kč.

Přečtěte si více o knize Rašení

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
Lekis 7 9. 3. v 19:59:35
Cathy W.H. 5 9. 3. v 17:38:57
mikewin 3 3. 3. v 21:44:45