Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Tajné operace Wehrmachtu

náhled obálky
Konec aukce: 14. 1. 2020 v 20:00:00
Běžná cena: 479,- Kč
Vydraženo za:

240,- Kč

Poslední příhoz:klekipetra

Aukce již byla ukončena!

Německé tajné služby a ozbrojené síly spřádaly v letech 1939–1945 množství různých plánů: některé byly realistické (a také se uskutečnily), jiné vykazovaly spíše velikášské či fantastické rysy. Nacisté chystali například invazi na Island nebo do Severního Irska, přepadení Švýcarska či Gibraltaru, připravovali rozsáhlé sabotážní akce zaměřené na infrastrukturu USA a možná dokonce plánovali i únos Churchilla, Roosevelta a Stalina z konference v Teheránu v roce 1943.
Tato kniha opisuje více než čtyři desítky operací, které mají jednu společnou vlastnost – nikdy k nim nedošlo. Zatímco o provedených vojenských akcích druhé světové války toho bylo napsáno mnohé, tyto (naštěstí jen plánované) už tak známé nejsou.
Přesto zasluhují pozornost, protože jejich studium umožní i po letech lépe pochopit myšlení nacistických stratégů. Italský historik Gabriele Faggioni na základě archivního výzkumu, dobových fotografií a podrobných historických map představuje zapomenuté tajné vojenské akce, které měly do války zatáhnout nové státy a rozšířit ji do dalších částí světa.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Tajné operace Wehrmachtu

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
klekipetra 240 5. 1. v 05:05:00