Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Dcery Kambodže

náhled obálky
Konec aukce: 16. 4. 2020 v 20:00:00
Běžná cena: 259,- Kč
Vydraženo za:

127,- Kč

Poslední příhoz:Mirka007

Aukce již byla ukončena!

Pravdivý příběh mladé kambodžské ženy, která na své cestě životem dokázala zpochybnit sociální a kulturní normy, které v její zemi panují dodnes. Díky odvaze a houževnatosti se stala ambasadorkou boje za ženskou rovnoprávnost. Její příběh může inspirovat dívky a ženy ze všech koutů světa.
Thavry vyrůstala v jižní Kambodži na malém ostrově obtékaném řekou Bassac. Byla izolována od mnoha výdobytků moderního světa a obklopovaly ji tradiční rituály, názory a zvyky. Zatímco se Kambodža pomalu zotavovala z hrůz občanské války a diktatury Rudých Khmerů, život na venkově se začal vracet k původním hodnotám a odvěkým tradicím. Tato skutečnost znamenala, že se ženy vdávaly velmi mladé, vzápětí se stávaly matkami a pracovaly na rodinných farmách. To vše bez možnosti učinit vlastní rozhodnutí a zvolit si takový nebo jiný život svobodně a nezávisle.
Thavřini rodiče, jejichž dětství bylo formováno čtyřletou krutovládou Rudých Khmerů, dceru bezmezně podporovali. Odmala Thavry učili cenit si vzdělání a považovat ho za prostředek, který jí pomůže vymanit se ze života na zaostalém venkově plném předsudků a zajistit si tak lepší budoucnost.
Thavřin inspirující příběh poukazuje na skutečnost, že se vyplatí podporovat mladé ženy na cestě za splněním vlastních snů o životě a rovnoprávnosti s muži. Jde o cestu vedoucí ke svobodě a volnosti. Starší generace lpící na překonaných, svazujících tradicích pak může v Thavřině knize najít poučení a seznámit se s novým konceptem soužití mužů a žen ve společnosti a vícegeneračních rodinách.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Dcery Kambodže

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
Mirka007 127 16. 4. v 08:30:51
Mirka007 125 15. 4. v 07:40:02