Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Prima čas

náhled obálky
Konec aukce: 10. 4. 2020 v 20:00:00
Běžná cena: 299,- Kč
Vydraženo za:

145,- Kč

Poslední příhoz:vitamir

Aukce již byla ukončena!

Měření času patří k nejstarším lidským intelektuálním činnostem. Postupem doby se měnily i osobní časoměrné přístroje, od prvních kapesních objemných mechanismů po současné náramkové hodinky. Česká republika patří k několika málo zemím na světě, kde se vyrábějí. Je to historie stará sedmdesát let, psát se začala v roce 1949 v Novém Městě nad Metují, kde je začali vyvíjet.
Historii tamní výroby tvoří nadšení prvních konstruktérů, ikonické modely, nové strojky, produkce v řádu statisíců i téměř zánik výroby. V současnosti sledujeme jedinečný restart, jímž se Česká republika díky novoměstským primkám řadí mezi několik málo států na světě, kde zvládají mimořádně náročnou výrobní technologii. Odhadnete, kolik nejmenších šroubků se vejde do krychlového centimetru? V knížce se to dozvíte. A když si uvědomíte, že je na nich ještě přesný závit…
A také se dozvíte o úspěšných sběratelských limitovaných sériích, které pro roce 2008 výrazně zvýšily její konkurenceschopnost a probudily další zájem o značku.
Elegantní, bohatě ilustrovaná kniha, dává nahlédnout do novodobé historie hodinářského oboru u nás.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Prima čas

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
vitamir 145 9. 4. v 05:43:07