Aukce

Příhozem v aukci vyjadřujete souhlas s Pravidly aukcí v Klubu knihomolů.

Couchsurfing v Íránu

náhled obálky
Konec aukce: 6. 8. 2020 v 20:00:00
Běžná cena: 349,- Kč
Vydraženo za:

40,- Kč

Poslední příhoz:Pohoda

Aukce již byla ukončena!

Oficiálně je couchsurfing v Íránu zakázaný. Přesto procestuje Stephan Orth touto formou celou zemi. Přespává na desítkách perských koberců, zažije bláznivá i rozpustilá dobrodružství – a při tom pozná zemi, která vůbec neodpovídá obrazu zločinného státu.
Tajná bikini party v poutním městě Mašhadu, nocleh v blízkosti jaderné elektrárny v Búšehru, výslech po fotografování pašeráků: v Íránu zažije Stephan Orth dobrodružství, která by žádná turistická kancelář nikdy do katalogu nenapsala. Jako couchsurfer vymění hotel za soukromé byty a pozná tak skutečné soukromí místních obyvatel. Za zavřenými dveřmi se odkládají nejen povinné závoje, ale také strach ze strážců mravnosti.
Pitka s červeným vínem u perského prince nebo rande v obýváku před shromážděnou velkou rodinou, páchnoucí dálkový autobus nebo jiná místní rachotina – každé nové setkání zapadá jako díl skládačky do celkového obrazu země, jejíž realita je naprosto odlišná, než by člověk tušil z panujících klišé. A nakonec odhalí i dvě poslední tajemství: jak si domácí obyvatelé nakoupí v lékárně alkohol a proč tolik milují to příšerné popové duo Modern Talking.
Kniha je strhujícím vyprávěním o drobných svobodách a velkých tužbách Íránců.
Íránci jsou totiž nejen mistry světa v šachu a v pohostinnosti, ale také v tom, jak uštědřit vedoucím duchovním utajený políček.

Poštovné 65 Kč.

Přečtěte si více o knize Couchsurfing v Íránu

Doporučení:
Share

Příhozy v aukci

Knihomol Cena Datum
Pohoda 40 1. 8. v 20:06:58