Alzheimer

Konec aukce: 22. 10. 2019 v 20:00:00

Alzheimerova choroba je v populaci velmi rozšířená. Přesto zůstává pro většinu z nás opředena nejen tajemstvím, ale často i mýty a falešnými představami. Tato kniha vnáší světlo do tohoto neznáma a nenásilnou a srozumitelnou formou nás uvádí do světa osob trpících demencí. Na konkrétních příkladech ze života autorka ukazuje, že nemocný člověk zůstává lidskou bytostí, se svými smutky, náladami, osobitým smyslem pro humor a zejména právem na život. Ačkoli toto onemocnění oloupí postiženého o krátkodobou paměť, neubírá mu schopnost vnímat přítomný okamžik a radovat se z něj – autorka nabízí nepřeberné množství rad a nápadů, jak pro nemocné vytvořit okamžiky radosti, které v nich zanechají pocit štěstí.

Kniha je neocenitelným pomocníkem pro všechny, kteří pečují o osoby postižené demencí v domácím prostředí nebo pečovatelském zařízení. Péče o nemocné je náročná jak po stránce fyzické a psychické, tak i časové a hmotné. Pečující najdou v knize návrhy, jak se vypořádat s obtížnými rozhodnutími a jak čelit situacím a problémům, jimž jsou dennodenně vystaveni, a přitom zachovat pacientovu lidskou důstojnost.

Přečtěte si více o knize Alzheimer

V této aukci zatím nikdo nepřihazoval. Neváhejte a získejte knihu Alzheimer za velmi příznivou cenu