Ve znamení kříže

Konec aukce: 20. 8. 2019 v 20:02:44

Poslední příhoz:bijec

Mimořádná kniha Miroslava Grebeníčka dokumentuje především průběh církevních restitucí a vývoj katolictví v naší zemi.
Není náhodou, že největší náboženské revolty byly v historii spojeny právě s odporem proti církevnímu kupčení. Platí to i v současné době, kdy zejména římskokatolická církev se celkovým objemem majetku zařadila mezi nejbohatší instituce v České republice. Navíc načasování a způsob předání obrovského majetku do rukou církve její morální kredit výrazně snižuje.
Získaný majetek tak sotva povede k většímu rozmachu náboženství v jeho tradičních formách. Zato dochází k posílení role církevních papalášů v české politice, ekonomice i v některých médiích. Dokonce i veřejnoprávní média se už jistou dobu chovají tak, jako by se ke katolictví v České republice nehlásila pouhá desetina, ale naprostá většina společnosti.

Přečtěte si více o knize Ve znamení kříže

bijec 145 20. 8. v 19:57:44